Facebook Google+ Twitter

Piwo wróciło do pociągów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-08 14:18

Minęło prawie trzydzieści lat od piwnej suchoty. Pasażerowie podróżujący Warsem znów mogą legalnie napić się tego napoju.

Od 1982 roku nie można było legalnie kupić alkoholu w pociągach. Wars w oparciu o zapis „Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi” nie mógł serwować alkoholu w wagonach restauracyjnych i barowych pociągów jeżdżących po kraju. Napoje wyskokowe można było kupić w pociągach relacji międzynarodowej. Od kiedy w życie weszło nowe rozporządzenie, Wars zaczął prowadzić negocjacje handlowe z producentami alkoholu. 1 września do pociągów wróciło piwo.

0.33 l, 4,5 %Według nowych przepisów w pociągach można sprzedawać piwo (o dowolnej zawartości alkoholu) i napoje zawierające do 4,5 proc, alkoholu. Zarząd firmy Wars zdecydował, że napój serwowany będzie wyłącznie w butelkach 0,33 l. Od początku tego miesiąca możemy go kupić w dwudziestu wagonach restauracyjnych i pięćdziesięciu barowych. W pociągach pasażerowie zamówią piwo z dwóch browarów: regionalnego Browaru Konstancin i Żywca.

W wagonach restauracyjnych dostępne będzie piwo niepasteryzowane „Dawne”, a w wagonach barowych „Starodawne”. Ceny: Żywiec 8 zł, Dawne/Starodawne 9 zł. Cena piwa ma nie przekroczyć 10 zł za butelkę. - Rynek piw regionalnych w naszym kraju dopiero rozwija się. Zainteresowanie klientów z pewnością będzie rosło. Konstancin warunki sprzedaży piwa w Warsie negocjował z jego zarządem 4 miesiące – mówi Wiktor Sawoniaka, Dyrektor ds. Marketingu Browaru Konstancin. - Dla wielu osób wybór naszego Browaru był zaskoczeniem. My po prostu robimy dobre piwo w tradycyjny sposób z naturalnych składników, piwo, które długo leżakuje. Zamieszczamy skład piwa na kontretykiecie, nie mamy nic do ukrycia. Klienci to doceniają i cenią
smak piw z Konstancina – dodał Wiktor Sawoniaka.

Grozi mandatZakupiony alkohol podróżny może spożyć tylko w wagonie restauracyjnym lub barowym. Za spożywanie trunków z procentami w miejscach, gdzie jest to zakazane grozi mandat. Piwa (nie tylko tego alkoholu!) nie można smakować w przedziale pociągu i na dworcu kolejowym. Można dostać mandat 20 – 500 zł. Przepis o zakazie sprzedaży piwa w pociągach obowiązywał do tej pory tylko w Polsce.


Przemysław Koryciński
materiał zamieszczony pierwotnie na pr-net

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.