Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13201 miejsce

Pizza 3D na poligonie

Technologia żywności w Stanach Zjednoczonych rozwija się w nowym kierunku. Od jakiegoś czasu poszukuje się rozwiązań dla wytwarzania jedzenia w procesie wydruku 3D. Głównym zainteresowanym jest US Army.

Posiłki na żądanie w US Army. http://clamorworld.com/military-rations-how-to-cook-up-better-battle-food/ / Fot. clamorworldJajogłowi zatrudnieni w US Army poszukują metod trójwymiarowego drukowania prowiantu dla swoich żołnierzy. Już w lipcu tego roku na łamach oficjalnego blogu amerykańskiej armii, wzmiankowano o nowych możliwościach rozwijanych przez wojskowych technologów żywności. Za rewelację poczytywano sobie drukowanie posiłków na żądanie dla żołnierzy będących polu bitwy.

Technologia druku 3D pozwoli na zoptymalizowanie posiłku względem potrzeb żywieniowych żołnierza. Należy dodać, że standardem US Army jest MRE (Army’s Meal Ready-to-Eat), czyli racja-żywieniowa-gotowa-do-spożycia o trwałości trzech lat. Drukowanie 3D stwarza nowe perspektywy dla tego rodzaju wyprowiantowania. MRE mogą mieć dłuższy termin przydatności do spożycia i jakość zachowaną w jeszcze lepszym stopniu, zgodnie z zapewnieniami Lauren Oleksyk z wojskowego centrum NSRDEC (Natick Soldier Research, Development and Engineering Center).

Na początku grudnia 2014 roku, wytwórca makaronów Barilla wystąpił z projektem i ogłosił konkurs na wydruk 3D jego produktu. Wyzwanie podjęło ponad 530 krajowych i międzynarodowych projektantów wyrobów. Wszyscy chcą przekonać jurorów do swojej koncepcji i uczynić makaron nie tylko możliwym do wydrukowania 3D, ale też zjadliwym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.