109189 miejsce

PK w skokach: Hayboeck ponownie wygrywa. Zniszczoł siódmy

Michael Hayboeck zwyciężył w zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, rozegranych w Ałmatach. Najlepszy z Polaków Aleksander Zniszczoł, był siódmy

Zwycięstwo w tych zawodach dały skoki na odległość 131,5 i 132 m. Austriak Hayboeck umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Puchary Kontynentalnego. Drugie miejsce "padło łupem" Ziga Mandla (133 i 128m), który prowadził po I serii. Trzeci był Markus Eisenbichler (128 i 132m).

Najlepszym z Polaków był, tak jak dzień wcześniej, Aleksander Zniszczoł. Skoki na 129 i 126,5 m dały mu 7. miejsce. Tuż za nim, na 8. pozycji uplasował się Tomasz Byrt (127 i 127,5m). Punktowało jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Grzegorz Miętus (124 i 125,5m) i Bartłomiej Kłusek (121,5 i 126m), którzy zajęli odpowiednio 18. i 22. miejsce.

Do finałowej serii nie wszedł Rafał Śliż, który po skoku na 118m, zajął dopiero 34. miejsce.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się już w najbliższy weekend.
Skoczkowie zmierzą się 17 i 18 grudnia w tureckim Erzerum.