Facebook Google+ Twitter

PKB w Polsce wzrośnie o 2,5 proc. w 2012 roku

Rząd przyjął wersję budżetu z ponad dwuprocentowym wzrostem - deficyt ma wynieść 35 mld zł. Jeszcze tylko "przeprawa" przez Parlament i będziemy mieli budżet na 2012 rok.

Jak podaje portal gazeta.pl, nowy rząd Donalda Tuska podjął decyzję, według której prognozy PKB będzie planowany przyszłoroczny budżet. Przed wyborami parlamentarnymi minister finansów Jacek Rostowski twierdził, że przyszłoroczny wzrost PKB utrzyma się na poziomie czterech punktów procentowych. Dopiero po wygranych przez Platformę wyborach, Rostowski zapowiedział, że są przygotowywane trzy wersje budżetu, zakładające różne scenariusze - 3,2 proc. jeśli Polski nie dotknie lekka stagnacja, 2,5 proc. jeśli spowolnienie będzie umiarkowane i spadek PKB o 1 proc. jeśli dotknie nas recesja.

28 listopada OECD i bank Morgan Stanley ogłosili, że prognozują dla Polski 2,5-procentowy wzrost PKB. W związku z tym, rząd uchwalił projekt z "umiarkowaną" wersją budżetu. Ma zakładać on deficyt w wysokości 35 mld zł.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

dragomirov_b@yahoo.com
  • dragomirov_b@yahoo.com
  • 29.11.2011 20:01

Pan Rostowski występuje w teleturnieju czy może uważa nas za idiotów? Są trzy wersje a On wybiera tą środkowa ze wzrostem 2,5%.....a może od razu niech rozkaże gospodarce, aby deficyt znikł, złotówka wyprzedziła Euro, minimalna płaca to 2000Euro na rękę dla każdego i ...... tak sobie pomarzymy, pobajdurzymy. Skąd w tych ludziach tyle fantazji? A może to nie ma znaczenia co mówią i co piszą? A może wiedzą co naprawdę niebawem się wydarzy więc udają spokój? Kryzys nadciąga jak wiosenna burza i nikt już nie ma wątpliwości że Euro padnie a za nią system bankowy europy przestanie istnieć. Egoizm nie zatrzyma się jak autobus na czerwonym świetle a im więcej graczy, tym trudniej będzie powstrzymać lawinę zdarzeń, bo każdy chce dla siebie i myśli że to właśnie jemu się uda. Nie można systemu naprawić tymi samymi metodami którymi doprowadziło się do ruiny. Był czas aby to odkręcić i zawrócić nadchodzące zdarzenia, ale..... Jeśli chcesz wiedzieć jakie losy czekają świat i dlaczego tak się stanie, to zapraszam na blog Laitmana, tam znajdziemy mnóstwo artykułów na temat egoizmu, kryzysu i konsekwencji naszej działalności. Polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
aqz65
  • aqz65
  • 29.11.2011 19:19

kto to jest ten roztocki i czy on się słyszy co mówi

Komentarz został ukrytyrozwiń
fajny
  • fajny
  • 29.11.2011 19:08

Rząd gra w ciuciu babkę z budżetem a może nam się uda zrobić ciuciu z społeczeństwem bo to społeczeństwo jest bezmyślne co im powiemy to uwierzą a po nowym roku zrobimy korekte i powiemy no wiecie to winien kryzys a nie my.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kraze
  • kraze
  • 29.11.2011 15:36

Odsyłam do tekstu na stronie SAMOOBRONY, o tym mówiliśmy przed wyborami, ale UCZUNY narodek jak zwykle wie najlepiej????????

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 29.11.2011 15:26

To dobra zapowiedź [ zważając na inne unijne kraje] ,że PKB wzrośnie .Opozycja nie zostawi suchej nitki na budżecie [ szczególnie p Szydło , etnograf ] .Koalicja przyjmie założenia budżetu i módlmy się aby strefa euro ustabilizowała swoje finanse.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.