Facebook Google+ Twitter

PKN Orlen ma nowego prezesa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-18 10:35

Rada Nadzoprcza PKN Orlen powołała dotychczasowego wiceprezesa Jacka Krawca na stanowisko szefa koncernu. Dotychczasowy szef spółki Wojciech Heydel złożył rezygnację.

Jacek Krawiec jako wiceprezes PKN Orlen był odpowiedzialnym za obszary wydobycia i handlu ropą oraz Administracji i Grupy Kapitałowej.

Był uczestnikiem konkursu na stanowiska członków Zarządu PKN ORLEN S.A. nowej kadencji ogłoszonego w lutym tego roku.

Jacek Krawiec ukończył w 1992 roku Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, kierunek Ekonomika i Organizacja Handlu Zagranicznego. Pracował między innymi w Banku PEKAO S.A. oraz w Ernst & Young S.A.

W latach 1998 - 2002 był prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym spółki Impexmetal S.A., a w 2002 roku szefem zarządu Elektrim S.A.

Od 2006 roku do marca 2008 roku był prezesem Action S.A. Jacek Krawiec był też przewodniczącym rad nadzorczych między innymi Huty Aluminium „Konin" S.A. oraz Metalexfrance S.A. Paryż.

Ponadto Rada Nadzorcza powołała Sławomira Jędrzejczyka, dotychczasowego członka zarządu ds. finansowych, na stanowisko wiceprezesa zarządu.

W związku z przekazaniem raportów bieżących w trakcie sesji do 10.10 zawieszono obrót akcjami spółki nw Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.