Facebook Google+ Twitter

PKO BP ogłosił konkurs na prezesa i wiceprezesa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-14 10:44

Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 21 sierpnia tego roku.

By ubiegać się o to stanowisko prezesa niezbędne jest wykształcenie wyższe magisterskie i doświadczenie zawodowe, potrzebne do kierowania bankiem. Niezbędny jest też co najmniej pięcioletni staż pracy w instytucjach finansowych, w tym co najmniej trzyletni staż na stanowisku kierowniczym, korzystanie z pełni praw publicznych i posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych.

Kandydat nie może być karany za przestępstwo umyślne, lub skarbowe. Nie dotyczy to przestępstw, ściganych z oskarżenia prywatnego. O stanowisko prezesa nie może starać się osoba, która spowodowała udokumentowaną stratę w miejscu pracy.

Pozostałe wymagania to między innymi znajomość języków obcych - preferowany język to angielski, a poza tym umiejętność: planowania strategicznego, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, skutecznego komunikowania się, podejmowania decyzji, zarządzania personelem, oraz odporność na stres.

W zeszłym tygodniu Rada Nadzorcza PKO BP odwołała Jerzego Pruskiego ze stanowiska prezesa banku, a Tomasza Mironczuka z funkcji wiceprezesa. Pełniącym obowiązki prezesa został Wojciech Papierak. Ogłoszenie o postępowaniu kwalifikacyjnym ukazało się w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.