Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20378 miejsce

PKOl porządkuje polską piłkę

Zagłębie Lublin zagra w Ekstraklasie, a Widzew Łódź - w nowej pierwszej lidze. Trybunał Arbitrażowy przy PKOl uchylił karę degradacji nałożoną na te kluby.

Obradujący dzisiaj Trybunał Arbitrażowy do Spraw Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim uchylił kary nałożone przez Związkowy Trybunał Piłkarski, w wyniku których Zagłębie Lublin i Widzew Łódź miały zostać zdegradowane o klasę rozgrywek. Podjęto także decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie uczestnictwa wspomnianych klubów w aferze korupcyjnej.

Obydwa kluby poinformowały o tym sympatyków za pośrednictwem oficjalnych stron internetowych.

Na oficjalnej stronie internetowej Widzewa Łódź możemy przeczytać oświadczenie, w którym prezes KS Widzew Łódź S.A., Bogusław Sosnowski informuje:

"(...)Proces Widzewa Łódź w PZPN prowadzony był w sposób wyjątkowo nierzetelny, co dało nam podstawy do walki o to, aby w przyszłości kluby miały szanse na sprawiedliwe, uczciwe i zgodne z prawem traktowanie przez organy związkowe. Dzisiejsze orzeczenie ma podstawowe znaczenie nie tylko dla Widzewa, ale dla całego środowiska piłkarskiego, gdyż jest wyraźnym sygnałem dla PZPN, że decyzje podejmowane z naruszeniem prawa nie będą honorowane poza PZPN."

Niestety, pomimo orzeczenia PKOl, nadal nie wiadomo, jak ostatecznie będą wyglądały rozgrywki Ekstraklasy i nowej I ligi. Nie ustalono jeszcze, jakie kluby będą musiały - w wyniku dzisiejszej decyzji - ustąpić miejsce Zagłębiu i Widzewowi. Widzew Łódź wciąż jeszcze walczy o Ekstraklasę - zagra w tej klasie rozgrywek, jeśli Polonia Bytom nie otrzyma licencji.

PZPN nie wydał na razie oficjalnego stanowiska. Do rozpoczęcia rozgrywek pozostały dwa dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Totalna żenada... Wczoraj oglądałem wypowiedź prezesa Arki, który niemal ze łzami w oczach nie potrafił zrozumieć takich decyzji...jednym posunięciem można zrujnować klub...i ludzi - którzy za ten klub odpowiadają. Jednego dnia ktoś pokazuje kibicom uzasadnienie zgodnie z którym klub zagra w Ekstraklasie, sprzedaje karnety na mecze pierwszoligowe, podpisuje umowy z piłkarzami, sponsorami, mediami...a kolejnego wszystko musi odkręcać..żałosne..
I wcale się nie zdziwię, jeśli w niedługim czasie wielu sponsorów zupełnie wycofa się z polskiej piłki nożnej na rzecz np. żużla, siatkówki albo koszykówki. Jeśli oczywiście media skierują swoje większe zainteresowanie na te dyscypliny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może rozwiniesz swoją wypowiedź? Czyżbyś znak bukiet zarzutów wobec obydwu klubów, szczegóły umorzonego postępowania? Skoro z taką łatwością wskazujesz winowajców, to teraz odpowiedz, proszę, kto ma ich sądzić? Bo o ile Zagłębie i Widzew są umoczone w korupcji, to PZPN w niej już dawno utonął...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Porządkuje?? To się w glowie nie mieści co to za burdel....Zagłębie i Widzew umoczone w korupcji, a tu za takie jazdy jeszcze głaszczą po główce...śmiech. Poważny kibic już dawno stracił cierpliwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje zdanie na ten temat brzmi tak: To jest totalna szopka! Jeśli "ktoś" nie zrobi z tym porządku, a działacze nie przestaną się kłucić, to ja nie wiem co będzie z OE...

Komentarz został ukrytyrozwiń

to nie koniec. Do ekstraklasy może dołączyć jeszcze zdegradowana Korona Kielce i wydział gier zarządził baraż pomiędzy Jagielonią a Piastem Gliwice...to się w głowie nie mieści!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.