Facebook Google+ Twitter

PKP Cargo likwiduje zbędny tabor w Kaliszu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-21 09:02

PKP Cargo zaczęło likwidacje taboru stojącego na kaliskiej stacji.

złomowanie wagonów typu węglarki , / Fot. fot. Paweł KrymarysOd zeszłego tygodnia trwają prace likwidacyjne wagonów na tzw. części towarowej kaliskiej stacji PKP. Do likwidacji na terenie stacji są przeznaczone wagony niezdatne do transportu w inne miejsca, np. do zakładów, w których dokonuje się ich likwidacji.

likwidacja taboru / Fot. fot. Paweł KrymarysZ rozmowy z pracownikami wykonującymi likwidację wagonów wynikało, że na razie będą zlikwidowane 4 wagony, które popularnie zwane są węglarkami. Wagony te mają ponad 30 lat i nie są używane przez przewoźnika od ponad 20 lat.

likwidacja taboru / Fot. fot. Paweł KrymarysDo likwidacji przewidziano 5 200 tysięcy sztuk taboru PKP Cargo. Od początku roku w PKP Cargo trwa szeroko zakrojona akcja kasacji zbędnego taboru, czyli lokomotyw i wagonów, od lat odstawionych przy lokomotywowniach. Likwidacji może ulec ok. 5000 wagonów i 200 lokomotyw.

Rodzi się więc pytanie, czy nie lepiej sprzedać tabor prywatnemu właścicielowi niż go kasować?

W jednym z listów, który dotarł do redakcji Rynku Kolejowego jeden z czytelników
pisze: "Znając politykę taborową PKP Cargo, nie byłoby szansy na sprzedaż lokomotyw prywatnemu przewoźnikowi. A szkoda, bo panowie w PKP Cargo chyba zapomnieli, że prywatni przewoźnicy już na polskim rynku są i raczej z niego nie znikną. [...] Z "prywaciarzami" należy współpracować a nie rzucać im kłody pod nogi. O ile kasację samych pudeł, z których nic nie da się zrobić czy lokomotyw po wypadku da się zrozumieć, to kasację sprawnych lokomotyw, które odstawione zostały z powodu wyjeżdżenia kilometrów i oczekiwały na rewizję, już nie".

Paweł Krymarys
Materiał opublikowany pierwotnie na ok-kolej.pl

Źródło danych: Rynek Kolejowy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.