Facebook Google+ Twitter

PKP Cargo nie chce płacić 60 milionów kary

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-08 18:47

Firma PKP Cargo odwoła się od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który nałożyl na nią karę 60 milionów złotych za nieuczciwe praktyki. Według Urzędu PKP Cargo złamała przepisy antymonopolowe.

Zdaniem UOKiK firma stosuje umowy na zasadach ogólnych i szczególnych - odmawia podpisania korzystniejszej umowy, gdy ma do czynienia ze swoim konkurentem. Skargę złożyła firma CTL Logistic.
Rzecznik prasowy PKP Cargo Jacek Wnukowski nie zgadza się za zarzutami Urzędu.

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową podkreślił, że PKP Cargo nie złamała zapisów ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Jacek Wnukowski powiedział, że jego firma swoimi dzialaniami nie ogranicza konkurencji na rynku przewozów kolejowych. Jego zdaniem świadczą o tym przede wszystkim dane rynkowe wskazujace na stały i dynamicznych wzrost przewozów u innych prywatnych przewoźnikow kolejowych.

Kara jest wysoka, bo jak twierdzi UOKiK praktyka PKP Cargo ma charakter recydywy. W 2004 roku przedsiębiorstwo zostało zobowiązane do zapłacenie 40 milionów złotych kary, i do dziś spłaca raty.
Według UOKiK PKP Cargo przez pewien czas nie stosowało praktyk monopolistycznych, jednak firma zaczęła je stosować ponownie, a tego rodzaju działania źle wpływają na konkurencyjność na rynku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.