Facebook Google+ Twitter

PKP gwarancją podróży z przygodami

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-09-20 07:39

Pociągi zmieniły godziny odjazdów, a infolinia PKP i internetowa wyszukiwarka podawały nieaktualny rozkład... Na dodatek normą staje się postój pociągu w szczerym polu. Podróż PKP niewątpliwie dostarcza nowych wrażeń. Czy pozytywnych?

Przez nieaktualny rozkład na stronach PKP, podróżni musieli czekać na Dworcu Centralnym / Fot. Tomek Piekarski18 września zaplanowałem podróż pociągiem na trasie Warszawa-Wschodnia - Częstochowa. Planowo miał odjechać o 18:50. Tak wskazywała wyszukiwarka internetowa PKP. Wyszedłem półtorej godziny wcześniej, żeby zdążyć na Dworzec Centralny. Padały strugi deszczu, w powietrzu wisiała burza. Przemoknięty dotarłem do celu.

Na dworcu, jak zwykle - kolejki. W trakcie czekania na zakup biletu coś mnie tknęło, żeby zadzwonić na infolinię PKP. Pani pod numerem 229436 potwierdziła, że pociąg przyjeżdża o 18:50. "Z którego peronu?" - dopytałem. "Z peronu 4. Ale niech pan dobrze słucha megafonu, bo może być inny" - poinformował mnie głos kobiety w słuchawce.

Pociąg - widmo

Poszedłem coś przegryźć, wszak w Polsce podroż jest długa i męcząca. Zamówiłem frytki i kebab. Jakiś pijak podszedł do mnie i zaczął swoją śpiewkę. Oczywiście opluł mi talerz. Apetyt prysnął jak bańka mydlana.
Gdy zbliżała się upragniona godzina 18:50, spojrzałem na rozkład odjazdów w holu głównym.

Pociągu do Częstochowy w ogóle nie było w rozkładzie... Udałem się szybko do informacji. Okazało się, że mój pociąg odjeżdża o... 19:37. "To znaczy, będzie miał opóźnienie, tak?" - krzyczę. "Nie, on przyjeżdża planowo" - odpowiada starsza pani w informacji.

Ciśnienie idzie do góry

Zmieszany i zdenerwowany wysłuchiwałem na peronie jak ludzie przeklinali i narzekali. "Nikt nie raczył poinformować o zmianach, nikt nie przeprosi, co za kraj..." - ubolewał podróżny. Sprawdziłem. Jedynym miejscem, w którym pojawiły się jakiekolwiek informacje o zmianach był plakat na peronie. Tylko tam widniały poprawki, naniesione flamastrem...

Dodatkowe atrakcje:

Podróż w nocy nie należy do przyjemnych / Fot. Commons / Wikipedia / public domain*Ok. 19:40 Pociąg wreszcie odjeżdża. Eureka!

* 21:20 Zatrzymuje się w Rogowie. W szczerym polu. Za oknem wiatr i deszcz. Po korytarzu krząta się konduktor. Informuje: zepsuły się rozjazdy w Koluszkach, robimy co możemy...

* 21:50 Pociąg rusza. Przepuszcza jakiś inny. Potem toczy się jak żółw przez parę kilometrów...

* 22:03 Kolejny postój, w Brzezinach. Tym razem kilkuminutowy, ale potem znów lokomotywa jedzie blisko 10 km/h . W żółwim tempie toczy się aż do samych Koluszek, gdzie dociera o 22:17.

* OK. 23:00 pociąg zatrzymuje się w Gorzkowicach. W miejscowości, gdzie nigdy wcześniej na tej trasie się nie zatrzymywał...

* OK. 23:10 z bólem głowy docieram do domu. Według pierwotnego rozkładu jazdy, pociąg dotarłby o ok 21:00. Według nowego planu o 22:27.


PS. Dziś ponownie sprawdziłem rozkład internetowy. Na szczęście ktoś ruszył głową i wprowadził zmiany. Wreszcie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

takie rzeczy to tylko w PKP ;-))) era wysiada

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Przygody" serwowane przez PKP, wliczone są w cenę biletu. Droga Agato, za takie "przygody" masz pełne prawo domagać się odszkodowania, kupując bilet - zawierasz umowę z przewoźnikiem na rzetelne wykonanie usługi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+!! PKP brr... ostatnio jechałam do Katowic: dobiegłam do peronu, dowiedziałam się, że pociąg będzie miał 15 minut opóźnienia. Po kwadransie wjechał jakiś, chciałam wsiadać ale dowiedziaąłm się, że to pospieszny. Na "mój" czekałam kolejny kwadrans...

A potem powrót - tu marzłam na katowickim dworcu ponad pół godziny (planowo, bo w rzeczywistości spóźnił się prawie godzinę,.,,) Za takie coś powinny być odszkodowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.