Facebook Google+ Twitter

PKP InterCity chce zlikwidować 40 pociągów

Spółka PKP IC zamierza od września zlikwidować 40 pociągów. Utrzymanie tych połączeń spółka uzależnia od dodatkowej dotacji w wysokości 60 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury.

Podróżni czekają na odjazd opóźnionego pociągu, na peronie dworca PKP w Tczewie. / Fot. PAP/Adam WarżawaPociągi pośpieszne zostały przejęte przez PKP InterCity (IC) od spółki PKP Przewozy Regionalne (PR) w listopadzie zeszłego roku. Było to konsekwencją usamorządowienia spółki PKP PR. Część z tych pociągów jest deficytowa, dlatego też PKP IC złożyła wniosek w Ministerstwie Infrastruktury o zwiększenie dotacji o 60 mln zł. Spółka przesłała jednocześnie listę pociągów, które ulegną likwidacji w przypadku nie otrzymania pieniędzy od państwa.

Oto ona: Zmiana rozkładu Dodatkowo PKP IC narzeka na konkurencyjne PKP PR, które pod nową marką INTER REGIO oferuje często tańsze i szybsze połączenia na tych samych trasach, co PKP IC. Należy nadmienić, że spółka PKP IC przejęła od PKP PR zmodernizowane przez nią lokomotywy EP 07- 10xx, jak również nowoczesne Zespoły Trakcyjne serii ED 74 wyprodukowane przez Bydgoską Pesę w zeszłym roku.

Źródła: Rynek-kolejowy.pl, Infokolej.pl, Transport-komunikacja.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

No to nie wiem.Wiem że jak ja widze to u nas czasem miejsca nie ma w busach czy pksach.Ostatnio stałem na dworcu i patrzyłem ile osób jedzie to naliczyłem ze cztery.Kiedyś stałem na przejeździe to było 10 w godzinach szczytu a bus był pełny.Może nie zawsze widać że dużo jeździ.Przynajmniej ja niewidziałem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Damian, więcej? Osobiście znam chyba dwie osoby, które jeżdżą PKS-em, reszta pociągami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak dużo więcej osób jeździ PKS albo busami

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarku, to zalezy od ślepego losu. Ja raz trafilem na wyremontowany wagon - nawet z głośnikiem, przez który były zapowiadane stacje przez ?maszyniste?, a w drodze powrotnej trafilem na - za przeproszeniem - rupiecia.
Co do interRegio, to ludzie wolą mimo wszytsko zaplacic taniej za bilet,komfort dla wiekszosci - to sprawa drugiej kat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.07.2009 08:03

Najlepiej zlikwidujmy wszystko powiem tak jechałem ras INTER REGIO i mogę wam powiedzieć że komfort jest spoko tylko jak nieraz patrze jak wyglądają pociągi inter city to krew zalewa....

Widać w tym kraju nic nie może przynosić zysków najlepiej jak wszystko będzie deficytowe!!!!!!!!!!!!! Jak jakość się poprawi wagonów i komfortu oraz ich cena to wtedy będzie lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jasne, zlikwidujmy wszystkie, a ludziom kupmy wrotki :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.