Facebook Google+ Twitter

PKP Intercity i Przewozy Regionalne zapłacą milion złotych kary

Ponad milion złotych kary nałożył na PKP Intercity i Przewozy Regionalne Urząd Transportu Kolejowego. Jest to konsekwencja zamieszania powstałego w grudniu po wprowadzeniu zmiany rozkładu jazdy pociągów.

Kary mogły wynieść maksymalnie 2 proc. przychodów przewoźnika. Jednak nie skorzystano z tego wariantu i nałożono karę w sumie ponad miliona złotych. Jak podaje Wyborcza.biz, prezes UTK Krzysztof Jaroszyński tłumaczył wysokość kwoty tym, że obaj przewoźnicy zamknęli ubiegły rok ze stratą. Poza tym widoczna jest również spora poprawa w postępowaniu PKP Intercity i Przewozów Regionalnych w stosunku do tamtego okresu.

Nowy rozkład jazdy obowiązuje od 12 grudnia 2010 roku. Wówczas po jego wprowadzeniu kontrolerzy UTK na dworcach w całym kraju sprawdzali, jak przebiega obsługa pasażerów, udzielanie im informacji o zmianach w rozkładzie jazdy, a także monitorowali opóźnienia pociągów itp. Dopatrzono się wtedy wielu nieprawidłowości. Między innymi na niektórych dworcach nie działały kasy, pasażerowie nie byli właściwie informowani o opóźnieniach pociągów ani o swoich prawach, a przede wszystkim o możliwości składania skarg i zażaleń.

PKP Intercity ujawniło nowy rozkład jazdy

Po grudniowych, niekorzystnych wydarzeniach, spółki z dużym wyprzedzeniem informują teraz pasażerów o planowanych zmianach w rozkładzie. Znacznie bardziej aktywny w egzekwowaniu praw pasażerów stał się też Urząd Transportu Kolejowego, który kiedyś był kojarzony głównie z nadzorem nad bezpieczeństwem ruchu kolejowego - podaje wyborcza.biz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.