Facebook Google+ Twitter

PKP InterCity likwiduje pociągi

Z dniem 1 czerwca br. PKP IC likwiduje 24 pociągi, następnych 20 będzie kursować w skróconych relacjach. Trudniej będzie dojechać pociągiem w niektóre regiony Polski podczas wakacji.

Pociąg PKP IC przejeżdża przez Oławę. / Fot. Marek SokółZmiany są wynikiem długów PKP IC wobec zarządcy infrastruktury kolejowej, czyli PKP PLK. O tym, iż te zmiany są nieuniknione wspominałem już wcześniej w materiale " PKP PLK: ograniczcie liczbę pociągów". Dlatego też, PKP IC podjęło decyzję o likwidacji z dniem 1 czerwca br. następujących pociągów: lista.

Znikną przede wszystkim pociągi TLK, ale wśród likwidowanych składów są również pociągi kategorii EIC np. EIC Artus rel. Gdynia - Warszawa Zachodnia. Do takich miast jak Białystok, Suwałki i Lublin przestaną dojeżdżać pociągi dalekobieżne. Mniej pociągów pojedzie też do Kostrzyna, Chełma, Krzyża, Jeleniej Góry, Łodzi czy Przemyśla. Zniknie także jedyne bezpośrednie połączenie Wrocławia z Lublinem.

Rozmiar i kierunek cięć wskazuje na to, iż przed wakacjami PKP IC rezygnuje z obsługi wschodniej części naszego kraju. Przypominam, że od zeszłego roku nie kursują pociągi do Zamościa. Może czas najwyższy, aby rząd odpowiadał bezpośrednio za utrzymanie torów, tak jak za budowy autostrad? Jeśli tak się nie stanie, to Polska kolej w końcu upadnie.

źródła:
intercity.pl
rynek-kolejowy.pl
pb.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5*, nikt chyba nie pomyślał, jak ja dojadę z rowerem do Zamościa? Planowałem pociągiem...
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.