Facebook Google+ Twitter

PKP Intercity odwołuje pociągi do Krakowa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-12 12:15

Z powodu złej pogody PKP Intercity zdecydowały o odwołaniu czterech pociągów kursujących do Krakowa od dziś do piątku. PKP organizuje transport zastępczy i rozdaje darmowe posiłki pasażerom spóźnionych składów.

 / Fot. Paweł Supernak /PAPW trasę nie wyjadą pociągi Kaszub z Gdyni do Krakowa i z Krakowa do Gdyni oraz Kościuszko z Warszawy do Krakowa i z Krakowa do Warszawy.

PKP zapewnia, że dokłada wszelkich starań aby minimalizować opóźnienia i utrudnienia. Pociągi na tych trasach są kierowane objazdami oraz holowane przez lokomotywy spalinowe. W tym momencie na sieci kolejowej pracuje 1700 osób - 24 godziny na dobę, 20 pociągów energetycznych, które naprawiają sieć trakcyjną, oraz 50 lokomotyw spalinowych i elektrycznych, które mają za zadanie przeciągać pociągi i przecierać szlaki.

Pasażerowie opóźnionych pociągów na głównych dworcach w Katowicach, Częstochowie, Wrocławiu, Krakowie, Kielcach i Rzeszowie mogą bezpłatnie napić się gorącej kawy i herbaty. Dodatkowo pasażerowie na dworcach i w opóźnionych pociągach w Katowicach, Częstochowie i Krakowie będą częstowani bezpłatnymi posiłkami.

PKP Intercity dla pasażerów swoich pociągów stara się organizować autobusową komunikację zastępczą. Jednak, jak twierdzi przewoźnik, w wielu miejscach przewoźnicy autobusowi odmawiają współpracy i nie zgadzają się na podstawienie autobusów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

po raz kolejny pogoda zaskoczyła wszystkich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że udało mi się wczoraj wrócić do Warszawy, bo dziś nie byłoby to takie pewne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za cyrk... Dobrze, że nie muszę jechać do domu..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.