Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9136 miejsce

PKP Intercity zmodernizuje w najbliższym czasie 748 wagonów

Spółka PKP Intercity rozpoczęła przetarg na modernizację 748 wagonów różnego rodzaju, które na co dzień poruszają się w ramach spółki na trasach ogólnopolskich.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellJak informuje portal Gazeta.pl przetarg ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Zwycięzcę poznamy w drugiej połowie listopada.

Przedmiot przetargu stanowi wykonanie napraw okresowych w 748 wagonach osobowych. Zmodernizowane mają zostać wagony pierwszej i drugiej klasy, wagony sypialne i kuszetki oraz wagony restauracyjne i barowe. PKP Intercity po raz pierwszy dopuściła także ewentualną możliwość zastąpienia w 200 wagonach tradycyjnego systemu WC systemem zamkniętym.

W związku z tym, że zamówienie pokryte zostanie w całości ze środków spółki PKP Intercity jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze wykonawcy będzie cena. W myśl rozpisanego przetargu prace remontowe wagonów powinny zakończyć się w ciągu 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Wnętrze przedziału w wagonie pociągu Intercity / Fot. M. Włodarczyk, CC 3.0, wikipedia.plW tym roku PKP Intercity zamierza przeprowadzić prace remontowe w około 1000 wagonów. Na 857 wagonów zostały już podpisane kontrakty. 3 października rozstrzygnięto przetarg na naprawę 98 wagonów, co będzie kosztowało spółkę prawie 17 milionów złotych. 5. października rozpoczął się przetarg na zakup 30 piętrowych wagonów, które jeździć będą w składach na trasie Warszawa-Łódź. Na ten cel spółka ma zamiar pozyskać dofinansowanie ze źródeł unijnych.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.