Facebook Google+ Twitter

PKP legitymuje niemowlaki

Podróż pociągiem dla dzieci do lat czterech jest bezpłatna. Konduktorzy mają jednak prawo zażądać od nas dokumentu potwierdzającego prawo do korzystania z ulgi.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:ET22_857_Poznań-Starołęka_RB1.JPG Kamil Migała z biura prasowego PKP InterCity podkreśla że PKP
musi trzymać się przepisów. - O uprawnieniach do ulg decydują dokumenty, a nie wygląd pasażera - dodaje.

Jak podaje serwis Gazeta.pl udając się w podróż z niemowlakiem warto więc zabrać ze sobą książeczkę zdrowia lub akt urodzenia. Dzieci od lat czterech do siedmiu mają 37 proc. ulgę. Muszą mieć jednak przy sobie dokument potwierdzający ich wiek. Jaki? Tego rozporządzenie nie podaje. By skorzystać z 37 proc. ulgi, uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych muszą posiadać legitymację szkolną.

Kto jest uprawniony do korzystania z ulg reguluje ustawa o uprawnieniach do ulgowych przejazdów z 1992 r. Jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie, mówi zaś rozporządzenie ministra infrastruktury z 2002 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dodam jeszcze, że dziecko do lat czterech mimo, że podróżuje bezpłatnie, musi mieć bilet, bilet, gdzie jest napisane- bezpłatny. Dwa lata temu jadąc z ośmiomiesięcznym dzieckiem bez takiego biletu zapłacilam karę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.