Facebook Google+ Twitter

PKP modernizuje otoczenia dworca Kraków-Główny Osobowy

PKP S.A. nareszcie po wielu propozycjach jak też ofert, wybrała inwestora dla projektu zagospodarowania tzw. Kolejowych obiektów po przemysłowych przy ul. Bosackiej w Krakowie.

Projekt inwestycji Kraków ul. Bosacka. / Fot. Fot.Henryk Czechowski Binfo KrakówDworzec Kraków Główny Osobowy po swojej wschodniej stronie, koło 5 peronu zyska nową atrakcje w postaci nowoczesnych obiektów.

Na powierzchnię ok. 1,4 ha, przy ul. Bosackiej spółka GD&K Consulting sp. z o.o. zakłada, że projekt będzie realizowała w latach 2015-2019. Przewiduje się zabudowę biurową i modernizację istniejących obiektów kolejowych.

Początek prac połowie 2017 r. Cykl Inwestycyjny będzie poprowadzony dwóch etapach. Przewiduje się, że budowę przestrzeni biurowej o łącznej powierzchni 21 tys. m2. Modernizacji poddane zostaną również trzy obiekty znajdujące się pod ochroną konserwatora – drukarnia, wieża ciśnień oraz budynek lokomotywowni.

Etap l to realizacja dwu nowoczesnych, o wysokim standardzie budynki biurowe z podziemnym garażem. Dodatkowo kolejny będzie zlokalizowany nad płytą Małopolskiego Dworca Autobusowego. Zakończenie budowy pierwszego etapu planowane jest na koniec 2018 r.

Etap ll to budowa budynku biurowego, ponadto przebudowa trzech budynków uznanych jako zabytki kolejowe i są pod ochroną konserwatora: budynek drukarni, wieży ciśnień oraz budynku lokomotywowni. Drugi etap planowany jest zakończyć pod koniec 2019 r. Szacunkowa wartość projektu to 55 mln euro.

W dzisiejszej konferencji uczestniczyli :
- Jarosław Bator Członek Zarządu PKP S.A
- Henryk Gartner przedstawiciel inwestora

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Vis a vis dworca tego dworca stoi do dzisiaj Pałacyk Wołodowiczów (Maria Wołodkowicz została drugą zoną Henryka Sienkiewicza w 1896 roku) pobudowany jeszcze w I połowie XIX wieku, gdy jeszcze nie otwarto linii kolejowej. Pałacyk jeszcze wiele następnych dziesięcioleci otaczała piękny park i drzewa. Miałem okazję oglądać mapy, ryciny oraz zdjęcia jak to miejsce zmieniało swój wygląd przez 150 lat.
Budynek zabytkowy Dworca jest początkiem lub przystankiem wielu niezliczonych podróży pisarza autora Quo vadis pociągami po całej niemal Europie i aż dziw ze taki sławny noblista i klient kolei oraz poczty nigdy nie został doceniony jakąś tablica pamiątkową w tym dworcu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Materiał o makiecie Dworca Wrocławskiego znalazł się na głównej stronie W24 to dlaczego nie znalazł się na niej ten materiał dotyczący zabytkowego budynku dworca krakowskiego? Dworzec Krakowski dusi się wciąż dobudowywanymi wielkimi pawilonami o architekturze najczęściej kolidującej z zabytkową. Jak wyglądało to miejsce w Krakowie przed zabudowaniem także budynkiem kolejowym, bardzo mnie to ciekawi. Słyszałem że był wspaniały ogród ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tuż obok niemal vis a vis tego starego dworca w Krakowie na końcowym etapie jest modernizacja pod wielki mieszkalny budynek dawnych zabytkowych zabudowań Browaru Okocim. Może o tym także napiszesz tak ciekawie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.