Facebook Google+ Twitter

PKP modernizuje trasy kolejowe

Spółka PKP PLK zaoszczędzone 3,2 mld złotych chce przeznaczyć na remont torów. W planach jest remont tras Warszawa – Białystok i Poznań – Świnoujście.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:08_tory_railtrack_ubt.jpeg&filetimestamp=20041113112404 - Środków nie wystarczy na modernizację całych odcinków. – Wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury będziemy pracować nad zagospodarowaniem zaoszczędzonych pieniędzy - mówi Paweł Dziwisz, wiceprezes spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. W planach rozważana jest modernizacja tras z Warszawy do Białegostoku i z Poznania do Szczecina. PKP posiada już część dokumentów pozwalających rozpocząć pracę na tych trasach.

Dokładną skalę oszczędności PKP poznamy pod koniec roku, kiedy zostaną rozstrzygnięte wszystkie przetargi. Teraz do dyspozycji jest 3,2 mld złotych. Najniższe oferty składane na budowę torów są nawet o 55% niższe od oczekiwanych. Eksperci obawiają się, czy zbyt niska cena nie będzie miała wpływu na jakość.

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, szczyt prac remontowych torów przypadnie na lata 2011 – 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

modernizuje, modernizuje, tyyyyyyyyyyyyyyyylko wolno :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na razie PKP PLK wymienia szyny na niektórych odcinakach ja pisałem o wymianie szyn na kaliskim dworcu w tym artykule link .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.