Facebook Google+ Twitter

PKP Przewozy Regionalne będą przejęte przez samorządy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-23 18:06

PKP Przewozy Regionalne mają zostać od 1 stycznia przejęte przez samorządy województw. Oznacza to, że na szczeblu wojewódzkim będą zapadały decyzje dotyczące rozkładów jazdy pociągów i cen biletów. Do tej pory samorządy wykupywały usługi w PKP.

Dziś w Warszawie odbyło się spotkanie w tej sprawie. Wzięli w nim udział marszałkowie województw i przedstawiciele rządu z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem na czele. W spotkaniu uczestniczyli także szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski i prezes zarządu PKP SA Andrzej Wach.

Zdaniem wicemarszałka województwa świętokrzyskiego - Zdzisława Wrzałki, szanse na przejęcie przewozów regionalnych są bardzo duże. Dziś marszałkowie otrzymali od rządu zapewnienie, że przejmowana przez nich spółka zostanie oddłużona. A to był jeden z podstawowych warunków stawianych przez samorządowców w trakcie negocjacji.

Zdzisław Wrzałka uważa, że przejęcie przez samorządy przewozów regionalnych może tylko w dobry sposób wpłynąć na funkcjonowanie spółki. Dalszy ciąg rozmów w tej sprawie zaplanowano na najbliższy czwartek. Wtedy marszałkowie będą debatować już tylko w swoim gronie. Samorząd województwa świętokrzyskiego miałby w nowej spółce 3 procent udziałów. Ich liczba zależy od tego, ile linii kursuje w regionie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.