Facebook Google+ Twitter

PKP SA chce likwidacji kas przez Przewozy Regionalne?

19 lutego 2010 PKP SA wypowiedziało spółce Przewozy Regionalne (PR) umowę najmu powierzchni dworcowych na terenie całej Polski. Może to skutkować likwidacją kas biletowych, a także zwolnieniami pracowników.

Od lat świeci się dla naszej kolei. / Fot. Marek SokółDecyzja ta została podjęta pomimo toczących się rozmów pomiędzy obiema firmami. PR na swojej stronie internetowej napisały, iż "zarząd Przewozów Regionalnych z zaskoczeniem przyjął decyzję PKP SA dotyczącą wypowiedzenia umowy najmu powierzchni dworcowych na terenie całej Polski". Dalej możemy znaleźć stwierdzenie, że "działanie PKP SA bezpośrednio uderzy przede wszystkim w setki tysięcy pasażerów codziennie dojeżdżających do szkół i zakładów pracy.

Wypowiedzenie przez PKP SA wymienionej wyżej umowy będzie wiązało się bowiem z likwidacją wszystkich punktów biletowych i informacyjnych Przewozów Regionalnych. W wyniku tego pasażerowie będą mieli ograniczoną możliwość zakupu biletów. Pozbawieni zostaną również dostępu do informacji o naszych połączeniach".

Innym skutkiem zaistniałej sytuacji może być także zamknięcie dworców w małych miejscowościach, gdzie jedyną kasą, która jest otwarta, jest właśnie kasa PR. PKP SA broni się mówiąc, że "Przewozy Regionalne, jako jedyny z ośmiu kolejowych przewoźników pasażerskich, nie regulują stawek czynszu za najem i dzierżawę wykorzystywanych przez siebie powierzchni (kasy, pomieszczenia techniczne, socjalne itp.) na dworcach kolejowych zarządzanych PKP S.A.". Użytkownicy forum internetowego Info kolej doszukują się w działaniach PKP SA prób zniszczenia PR. Użytkownik Krzysztof21 stwierdza nawet, że "jest prowadzona totalna wojna z Przewozami Regionalnymi".

Czy tak jest w rzeczywistości, trudno na dzień dzisiejszy powiedzieć. Jedno jest pewne: kolej nie dba o pasażerów, a kolejne rządy w naszym kraju nie mają pomysłu na nią. Decyzja PKP SA jest jednym z przejawów "walki wewnętrznej" na kolei. Co będzie, gdy w Polsce pojawi się prawdziwa konkurencja? A może będzie już za późno na prawdziwą konkurencję, ponieważ wszystko rozsypie się i zawali do tego momentu? Czas pokaże.

Źródła:
http://infokolej.pl/
http://www.przewozyregionalne.pl/
http://rynek-kolejowy.pl/
http://rynek-kolejowy.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.