Facebook Google+ Twitter

PKP wkracza na nowe tory

Grupa PKP po latach zaniedbań, rozpoczyna walkę o pasażera. Zamierzone działania są konsekwencją ostrej konkurencji ze strony prywatnych przewoźników, którzy coraz częściej dają o sobie znać na polskich torach - informuje Puls Biznesu.

 / Fot. Jacek KurekPierwsze sukcesy InterCity i Przewozy Regionalne - odnogi Grupy PKP - odnotowały już w ostatnich latach. Zysk w przypadku tej pierwszej oraz znaczne oddłużenie PR, pozwala na lepsze rokowania co do przyszłości. InterCity poprawiło stan wagonów w dużej ilości swoich pociągów. Niektóre składy, np. między Warszawą i Krakowem oraz Warszawą i Wrocławiem, powoli dorównują standardom zachodnim. Przewozy Regionalne zaś, od kilku lat prezentują zmodernizowane wagony m.in. na trasie Szczecin - Poznań - Wrocław - Kraków - Przemyśl. Oprócz tego wzrasta znaczenie turystyki w branży kolejowej. Coraz więcej pociągów ma w składach wagony do przewozu rowerów i sprzętu sportowego. Liczne składy są także zaopatrzone w przedziały przeznaczone dla osób niepełnosprawych.

Na temat walki o pasażera i przyszłości spółki wypowiedział się na łamach dziennika rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych - Łukasz Kurpiewski: - Szanujemy konkurencję i starannie obserwujemy jej działania. Na miarę naszych możliwości finansowych staramy się stawiać jej czoła. Konsultujemy e-mailowo z pasażerami projekty rozkładów jazdy, umieszczając je w internecie. Staramy się dbać o takie skomunikowanie pociągów, by ułatwić przesiadki. W wielu miastach wprowadzamy cykliczny rozkład jazdy, pociągi odjeżdżają w określonych kierunkach o stałych porach, np. zawsze kwadrans po pełnej godzinie. Przeznaczamy też coraz większe fundusze na utrzymanie czystości w pociągach. Nasze składy są sprzątane na stacjach początkowych, końcowych i podczas jazdy. Unowocześniamy punkty informacyjne. Pracownicy, mający bezpośredni kontakt z pasażerami, a więc drużyny pokładowe, kasjerzy i informatorzy, przechodzą szkolenia obsługi klienta. W programie tych szkoleń są także lekcje języków obcych.
Podobnie optymistycznie o planach inwestycyjnych PKP mówi Adrianna Chibowska, rzeczniczka PKP InterCity:
- Modernizacje i zakupy wagonów, nowe lokomotywy - to dla przewoźnika priorytet. W przypadku zrealizowania tych wszystkich planów PKP z pewnością jest w stanie być poważną konkurencją dla prywatnych przewoźników. W innym razie, możemy liczyć na ogromne zróżnicowanie ofert na polskich torach. W Kujawsko-Pomorskim przetarg na obsługę linii wygrał już prywatny przewoźnik PCC Rail Arriva.Na podstawie: Puls Biznesu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No, no :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.