Facebook Google+ Twitter

PKP zlikwiduje wyremontowane linie? "Decyzje nie zostały podjęte"

Plan oszczędnościowy PKP zakłada likwidację rzadko uczęszczanych linii. Jak wynika z nieoficjalnych informacji dotyczy to także niedawno zmodernizowanych tras. "Żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte" - twierdzi PKP.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji do zamknięcia przeznaczone są również niedawno wyremontowane trasy. / Fot. Marcus Winter, Creative Commons 2.0 commons.wikimedia.org/wiki/File:Railroad_Tracks_-_Merritt_Island,_Florida.jpgWstrzymania kursów na wybranych odcinkach, można spodziewać się dopiero za kilka miesięcy. W ciągu kilkunastu dni ma być natomiast podjęta decyzja, które trasy miałyby zostać wyłączone z ruchu. PKP nie oszacowało jeszcze ile kilometrów torów jest branych pod uwagę. Kolejarze zamknięcie każdego nierentownego odcinka konsultują z władzami samorządowymi. Biorą pod uwagę specyfikę regionu i sondują czy samorządy są skłonne dopłacić do utrzymywania danego odcinka.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji do zamknięcia przeznaczone są również niedawno wyremontowane trasy. "Żadnej oficjalnej listy nie ma. Rozmowy wciąż trwają" - odnosi się do sprawy PKP.

Jak podaje RMF FM, w najbliższą niedzielę 10 lutego w życie wchodzi nowy rozkład jazdy. Zmiany zostały podyktowane planowanymi remontami. Z dużymi utrudnieniami muszą liczyć się podróżni w woj. kujawsko-pomorskim i pomorskim. Nowe rozkłady będą obowiązywać do 13 kwietnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie PKP.pl.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Taka jest prawda o gospodarce i PKP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.