Facebook Google+ Twitter

PKP. Złodzieje okradają kolej na potęgę, nawet niemal w centrum

Dawniej na złodziejach czapki gorzały, a dziś złodzieje mają czapki i dusze odporniejsze - nic na nich ani w nich - nie gorze. Rzecz w tym, że - jak głosi chińskie przysłowie - "co roku trzeba się zabezpieczać przeciw klęsce głodu, a złodziei strzec się trzeba co dzień".

Dla złodziei nie ma trudnych spraw ani trudnych miejsc w zdobyciu łupu. Potrafią wykonać swoje zadanie pod komisariatem policji, w środku dnia w banku i w centrum dużego miasta. W nocy w Warszawie, na wysokości Alej Jerozolimskich – odważni śmiałkowie mienia cudzego, skradli urządzenia sterowania ruchem. Przez to wczoraj, 27 lipca, nawet pół godziny opóźnienia mały pociągi, które przejeżdżają na Linii Radomskiej. Ucierpiały także składy, jadące między centrum Warszawy a lotniskiem Chopina.

Według przedstawiciela firmy PLK, w wyniku kradzieży urządzeń sterowania ruchem - czytamy w serwisie wp.pl - wystąpiła awaria całego systemu kolejowego, która spowodowała opóźnienia pociągów sięgające 30 minut. Sprawna praca ekip technicznych doprowadziła do przywrócenia normalnego ruchu w godzinach wczesnopopołudniowych, ale opóźnienia pociągów zlikwidowano dopiero w godzinach wieczornych.

Nie była to pierwsza, ani ostatnia tego typu akcja złodziei na kolei. SOK-iści dość często łapią rabusiów kolejowych. Mimo to sprytni rabusie potrafią wyrwać i ukraść każdy element, który można sprzedać za przysłowiowe grosze, w punkcie skupu złomu. Na Podkarpaciu złodzieje kolejowi działają jak stonka. Na miejsce złapanych i zdaje się wytępionych, natychmiast przychodzą drudzy.

W kwietniu bieżącego roku, złodzieje chcieli sprzedać w Przemyślu, w punkcie skupu złomu, drut kolejowy o wadze 610 kg. Funkcjonariusze SOK zatrzymali dwóch (15-letniego i 17-letniego) trefnych "zbieraczy" kolejowego złomu. Oferowali: śruby, łubki, podkładki, nakrętki, które podobno leżały luzem na posesji stacji Przemyśl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

:)
  • :)
  • 28.07.2012 15:31

a gdzie jest centrum? nowy tydzien, nowe plusy

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 28.07.2012 14:32

dlatego tak się dzieje gdyż w zacofanej polsce prawo chroni złodzieja ,ale nie zapłac mandatu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.