Facebook Google+ Twitter

PKP znowu nas lekceważy. Pociąg po 50 minutach

Ostanie zmiany w PKP nie przyniosły rezultatów; ciągle powtarzająca się sytuacja z opóźnionymi pociągami doprowadza do paraliżu także w życiu pasażerów.

 / Fot. JaZwykły piątkowy dzień, ale nie dla wszystkich. Dworzec PKP Opole Główne; podróżni oczekują na przyjazd pociągu TLK z Białegostoku do Wrocławia, który planowy odjazd z peronu 4 ma o godz. 12.22. Pociąg ma niepozornie 30 minut opóźnienia - mija 12.52 W megafonach cisza. Kolejna zmiana opóźnienia. Pasażerowie czekają w milczeniu na to, co pokaże wyświetlacz. 40 minut opóźnienia, a megafony nadal milczą.

Mija godz. 13.05. Wyświetlacz zmienia opis - tym razem nic poza czarnymi polami. Przejeżdża pociąg „widmo”, sam elektrowóz w przeciwnym kierunku mknie po szynach, a megafony milczą. Niektórzy podróżni, zmarznięci, chodzą i pod nosem wyklinają na PKP. Dzwonią na informację PKP Opole pod nr. tel 775541415; jest godzina 13.07, telefonu nikt nie odbiera, więc próbuję ponownie. Udaje się, przedstawiam się i zadaję pytanie, co dzieje się ze wspomnianym już pociągiem - pani odpowiada: że ona nie wie… ze nie ma wglądu w opóźnienia… Twierdzi że było zapowiadane opóźnienie 40 min.

Nie mija jednak minuta, a wyświetlacz dostaje opis pełnego przyjazdu pociągu, w którym widnieje napis 50 minut opóźnienia a w megafonie szczegółowa informacja o pociągu rozmieszczeniu wagonów, przy czym kolejna niezgodność w słowach pani zapowiadającej przyjazd pociągu, bo informuje, że pociąg opóźni się 55 minut.

Pociąg krotki, wjezdża na 4. peron opolskiego dworca PKP. Zniecierpliwiony pan w drzwiach pyta konduktora o szanse, jakie pociąg ma na nadrobienie opóźnienia. Wysoki konduktor odpowiada, że nie planuje się nadrobienia opóźnienia, a najwyraźniej załamany pan siada. Konduktor wchodzi do przedziału, a starsza pani podnosi wzrok znad gazety i też pyta, czy pociąg, na który ma wykupiony bilet na przesiadkę, będzie czekał. Konduktor odpowiada że nie, ale słyszał, że PKS na tej trasie ma autobusy, co godzinę...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.