Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6000 miejsce

PKP znowu nas lekceważy. Pociąg po 50 minutach

Ostanie zmiany w PKP nie przyniosły rezultatów; ciągle powtarzająca się sytuacja z opóźnionymi pociągami doprowadza do paraliżu także w życiu pasażerów.

 / Fot. JaZwykły piątkowy dzień, ale nie dla wszystkich. Dworzec PKP Opole Główne; podróżni oczekują na przyjazd pociągu TLK z Białegostoku do Wrocławia, który planowy odjazd z peronu 4 ma o godz. 12.22. Pociąg ma niepozornie 30 minut opóźnienia - mija 12.52 W megafonach cisza. Kolejna zmiana opóźnienia. Pasażerowie czekają w milczeniu na to, co pokaże wyświetlacz. 40 minut opóźnienia, a megafony nadal milczą.

Mija godz. 13.05. Wyświetlacz zmienia opis - tym razem nic poza czarnymi polami. Przejeżdża pociąg „widmo”, sam elektrowóz w przeciwnym kierunku mknie po szynach, a megafony milczą. Niektórzy podróżni, zmarznięci, chodzą i pod nosem wyklinają na PKP. Dzwonią na informację PKP Opole pod nr. tel 775541415; jest godzina 13.07, telefonu nikt nie odbiera, więc próbuję ponownie. Udaje się, przedstawiam się i zadaję pytanie, co dzieje się ze wspomnianym już pociągiem - pani odpowiada: że ona nie wie… ze nie ma wglądu w opóźnienia… Twierdzi że było zapowiadane opóźnienie 40 min.

Nie mija jednak minuta, a wyświetlacz dostaje opis pełnego przyjazdu pociągu, w którym widnieje napis 50 minut opóźnienia a w megafonie szczegółowa informacja o pociągu rozmieszczeniu wagonów, przy czym kolejna niezgodność w słowach pani zapowiadającej przyjazd pociągu, bo informuje, że pociąg opóźni się 55 minut.

Pociąg krotki, wjezdża na 4. peron opolskiego dworca PKP. Zniecierpliwiony pan w drzwiach pyta konduktora o szanse, jakie pociąg ma na nadrobienie opóźnienia. Wysoki konduktor odpowiada, że nie planuje się nadrobienia opóźnienia, a najwyraźniej załamany pan siada. Konduktor wchodzi do przedziału, a starsza pani podnosi wzrok znad gazety i też pyta, czy pociąg, na który ma wykupiony bilet na przesiadkę, będzie czekał. Konduktor odpowiada że nie, ale słyszał, że PKS na tej trasie ma autobusy, co godzinę...


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Zobacz także:

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.