Facebook Google+ Twitter

PKP zrekompensuje nam spóźniony pociąg

To wcale nie jest żart. Już niedługo spółka PKP zrekompensuje pasażerom spóźniony pociąg zwrotem pieniędzy, wyżywieniem, a nawet noclegiem w hotelu.

Kolej zapłaci za opóźnienia. / Fot. Tomasz Jodłowski Dziennik ZachodniTak daleko idące zmiany wprowadzi spółka Intercity już od września, natomiast inni przewoźnicy z grupy PKP od grudnia. Jeśli pociąg spóźni się o godzinę, podróżny otrzyma zwrot jednej czwartej ceny biletu. W przypadku dwugodzinnego opóźnienia - połowę. Gdy opóźnienie będzie większe niż dwie godziny, przewoźnik będzie musiał zagwarantować pasażerom darmowe wyżywienie, a jeśli się przedłuży - opłacić nocleg w hotelu.

Do zmian sceptycznie nastawiona jest spółka PKP Przewozy Regionalne. - Chcielibyśmy, aby rząd wyłączył nas z płacenia za spóźnienia. Byłoby to dla nas zbyt dużym obciążeniem finansowym - mówi "Dziennikowi" Piotr Olszewski, rzecznik spółki.

Dziś kolej jest bezkarna. Pasażer może domagać się zwrotu pieniędzy wyłącznie na drodze sądowej. Musi przy tym wykazać, że poniósł wymierne straty.

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

a ciekawe co sie dzieje jak TGV za wczesnie przyjedzie ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe, tutaj http://www.tgv.pl/tgv/jazda.html napisali, że za 20 minutowe spóźnienie TGV we Francji, dostaje się bon na darmowy przejazd za tą samą kwotę ważny przez rok! Ale kto wie, może oni też zaczynali od 1/4 ceny za godzinę?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.06.2009 17:45

to prawda, że kolej dziś jest bezkarna, no ale skoro nie ma zbyt dużego wybory to jest się zmuszonym korzystać z ich 'usług'

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.06.2009 17:07

To już coś, krok do przodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

kpina? dobre i to. Oczywiscie niech od razu wszystko oddadzą ;/ tylko co z pociągami podmiejskimi? tam nie ma jedzenia a spać można na stojąco bo po godzinie to juz tyle osób czeka, że ledwo mozna wejsc do pociągu

Komentarz został ukrytyrozwiń

1/4 ceny za godzinę? Kpina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.