Facebook Google+ Twitter

PKS wygodniejsze i bezpieczniejsze od PKP?

"Córciu, jedź autobusem bo to bezpieczniejsze niż pociąg" - bardzo często słyszana matczyna rada dla ukochanej pociechy... ale czy słuszna i prawdziwa?

Od zawsze trwa rywalizacja o klienta między PKP a PKS. Najczęstsze stereotypowe przymiotniki opisujące pociągi to swoboda i niższa cena, natomiast autobusy to większe bezpieczeństwo. Które wybrać? Czy stereotypy są prawdziwe?

Wakacyjna podróż

Dla większości osób, szczególnie dzieci, najbardziej wyczekiwanym czasem są wakacje. Oczekiwanie na ostatni dzwonek lub na ostatnią godziną w pracy jest niekiedy bardzo ekscytujące, ponieważ każdy ma już w głowie wizję swego wypoczynku. Mimo XXI wieku i natłoku samochodów sprowadzonych z zachodu, niektórzy nadal muszą wybrać podróż z PKS lub PKP.

Osobiście, niestety, jako środek transportu musiałem wybrać raz połączenie "szynowe" a raz "szosowe". Celem mojej podróży było dotarcie z Łeby do Łodzi w piątek i powrót z niedzieli na poniedziałek. Ze względu na bardzo słabe połączenie nadmorskiego kurortu ze stolicą województwa łódzkiego znajomi nas podwieźli do Trójmiasta, a dokładnie do Gdyni, co miało nam ułatwić podróż. Niestety, tak nie było.

Wygląd dworca w Gdyni odstrasza, a panujący w nim organizacyjny bałagan był tylko dopełnieniem naszego przerażenia. Po zakupie biletów na pociąg bezpośredni, okazało się, że naszego pociągu nie ma na tablicy. Ze względu na brak informacji, o numer peronu można pytać tylko w kasach. Tam bardzo "uprzejma" Pani oznajmiła mi, iż nie wiadomo na który peron podjedzie pociąg. Niestety, 2 min przed planowanym odjazdem nadal nie było na tablicy planowanego kursu. Dopiero po wejściu na peron 2, ochroniarze przeprowadzili nas przez tory na inny peron, aby pociąg nie odjechał bez nas.

Kiedy już byliśmy w środku myśleliśmy, że już spokojnie dotrzemy na miejsce. Niestety, w wagonie znaleźli się ludzie, którzy nie wylewali za kołnierz i nie oszczędzali swojego głosu.
Co najlepsze... konduktorom to w ogóle nie przeszkadzało... i nie zwracali uwagi na nich.
Więc ponad 7-godzinna podróż minęła prawie w mękach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ktoś
  • ktoś
  • 02.04.2011 10:18

Oczywiście, że kolej jest lepsza i bepzieczniejsza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.