Facebook Google+ Twitter

PKW: Trwa cisza wyborcza. Za jej łamanie grozi do 5 tys. zł grzywny

Przypominamy, że obowiązuje cisza wyborcza. Dotyczy ona również serwisów internetowych, w tym Wiadomości24.pl. Jakakolwiek forma agitacji na rzecz którejkolwiek partii lub kandydata jest w tym czasie zabroniona. Od północy nie publikujemy żadnych materiałów wyborczych. Usuwane są też komentarze o takim charakterze.

 / Fot. PAP/Adam WarżawaCo to oznacza w praktyce?

Podczas ciszy wyborczej zabroniona jest wszelka agitacja, czyli rozdawanie ulotek, organizowanie manifestacji, rozwieszanie plakatów, zachęcanie do głosowania na poszczególnych kandydatów. Oczywiście cisza wyborcza obowiązuje także w mediach, w tym internetowych.

Państwowa Komisja Wyborcza traktuje internet jak prasę, a to oznacza, że materiały, które zostały opublikowane do piątku, 7 października, do północy, mogą pozostać na stronach internetowych, ale nie mogą się na nich pojawiać nowe materiały.

Dlatego przypominamy, że teksty dotyczące wyborów publikować będziemy tylko dziś do godziny 23 (do końca dyżuru redakcyjnego). Po tym terminie ich publikacja nie będzie możliwa, aż do zakończenia ciszy wyborczej.

Usuwane będą też wszelkie komentarze o charakterze agitacyjnym. Prosimy o zrozumienie.

Do momentu zakończenia głosowania mogą się pojawiać materiały o frekwencji oraz instruktażowe, jak oddać ważny głos.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

gorol
 • gorol
 • 09.10.2011 14:33

jo juz ani nie bzyknym.wilija sie blizy szkoda piniedzy na grzywny

Komentarz został ukrytyrozwiń
JK1248
 • JK1248
 • 09.10.2011 11:11

Dlaczego cisza wyborcza obowiązuje od 24 a nie od 22 lub 1 ? Czy rozum można uciszyć zamykając usta? dlaczego na listach wyborczych brak przedstawicieli wszystkich obywateli nie tylko w odmienności upodobań, płci ale i statusu materialnego? np. kloszardów, głodnych, wyrzuconych z mieszkań lub sprzedanych razem z nimi? Czy to jest demokracja?

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojo
 • wojo
 • 08.10.2011 22:39

kto idzie na wybory w garniturze? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za publikowaanie sondaży jest do miliona

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kotulski
 • Jan Kotulski
 • 08.10.2011 18:41

Nie rozumiem jeden artykuł podaje, że złamanie ciszy wyborczej.....kosztuje od 500 tyś . zł do 1 mln.zł. W tym artykule figuruje zaś kwota 5 tyś . zł. No to która karna kwota jest miarodajną ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, dlaczego Pan uważa, że z "panienką" nie można ciekawie porozmawiać o literaturze? A nawiasem mówiąc, ja również nie idę na wybory - pierwszy raz w wolnej Polsce. I niech mi nikt nie wytyka braku patriotyzmu albo nie ględzi o dobru wyższym... Gadki te proszę skierować do osób, które działalnością swą przez lata całe pracowali na to, że nie mam zamiaru już więcej gwałcić sam siebie, okazywać poparcia komukolwiek z nich i ponownie wybierać mniejszego zła, po to, aby mnie jedni chronili przed drugimi. Dziękuję, ta gra na razie beze mnie... To gdzie ten gryll?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, ja dziś pójście na wybory uważam za zdradę - zdradę samego siebie, zdradę swoich ideałów, zdradę Polski. Głosowanie dla samego głosowania - trzymając się Pańskiej przypowieści o "panience" - to jak samogwałt. Wolę seks :) A po nim, to i o literaturze można porozmowiać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 08.10.2011 14:46

levy jak zwykle pitoli.
czyli robi to co umie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam panie Tomaszu, ale nie skorzystam. Pójście po kartę do głosowania i nie użycie jej we właściwym charakterze, to coś jak umówienie się z "panienką" na rozmowy o literaturze...

Komentarz został ukrytyrozwiń
E
 • E
 • 08.10.2011 12:12

Cisza wyborcza w kraju demokartycznym...śmiechu warte.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.