Facebook Google+ Twitter

Plac Wolności w Łodzi - kolejny wariant przebudowy

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi pojawił się trzeci wariant przebudowy Placu Wolności. Z nie przesuniętym pomnikiem Kościuszki!

Pomnik Tadeusza Kościuszki na Placu Wolności w Łodzi. / Fot. Mariusz ReczulskiŁódzki magistrat podjął decyzję o przebudowie i przesunięciu pomnika Tadeusza Kościuszki. Przeciwko projektowi przesunięcia pomnika protestują mieszkańcy, architekci i politycy.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi pojawił się kolejny wariant przebudowy Placu Wolności. Według trzeciego już wariantu przebudowy, pomnik Tadeusza Kościuszki zostaje na swoim starym miejscu. Projekt przewiduje w północnej części torowisko oddzielone od reszty placu schodami i kolumnadą. Będzie też fontanna w postaci tafli wody.Trzeci wariant przebudowy Placu Wolności w Łodzi. / Fot. www.uml.lodz.pl

Czy pojawienie się kolejnego wariantu przebudowy spowodowane jest wynikiem konsultacji społecznych w sprawie przebudowy Placu Wolności? Konsultacje te zakończyły się 29 lutego, ich wyniki są w trakcie opracowywania.

W tym przypadku nie wymagane są konsultacje społeczne na temat prac.
http://expressilustrowany.pl/trzeci-wariant-przebudowy-pl-wolnosci-nie-przesuna-kosciuszki,artykul.html?material_id=4f513d60b564dab92f000000Według harmonagramu przebudowa Placu Wolności rozpoczyna się w połowie 2014 roku.







Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

janek
  • janek
  • 05.03.2012 11:08

kolega @Grzegorz Wink !
Kolego ! Wy musicie wiedzieć jak wielką rolę odgrywają w życiu ludzi pomniki. Jak będziecie się dobrze sprawować to Wam Wink też postawią pomnik. Będzie to monument a obok niego taka wielka kupa gówna ! Wy wzniesioną ręką wskazywać będziecie tą kupę wypowiadając słowa : oto ja za jakiś czas. Tak zasrywacie Wink całe forum ! Robicie te kupy jak skunks i wydzielacie kupę smrodu. Wink ! nie pier....dol tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z historii to nie jestem chyba orłem. Plan nie został zrealizowany, Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku. W 1917 trwała jeszcze I wojna światowa.
Polecam:
1. http://www.historialodzi.obraz.com.pl/
2. http://www.astral.lodz.pl/bimar/

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dziwny" jakiś pomysł taki pomnik na stulecie dopiero... A co by było jakby ktoś o Kościuszce zapomniał? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Decyzja o wybudowaniu pomnika T. Kościuszki zapadła 15 października 1917 roku z okazji stulecia śmierci Naczelnika. Plan te nie zostały wówczas zrealizowany. Wrócono do niej po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. W 1921 r. ogłoszono konkurs na projekt pomnika, który rozstrzygnięto rok później. Uroczyste odsłonięcie nastąpiło 14 grudnia 1930 roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lofas
  • lofas
  • 04.03.2012 06:44

czy aby pamietano o miejscu na pomnik bohatera narodowego poleglego w zamachu pod smolenskiem lecha kaczynskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.