Facebook Google+ Twitter

Płaca minimalna ważna dla gospodarki!

Mam nadzieję, że opinia Komisji Europejskiej skłoni naszych posłów do szybszej pracy nad obywatelską inicjatywą w sprawie płacy minimalnej – mówi Piotr Duda przewodniczący „Solidarności”.

http://www.solidarnosc.org.pl/pl/aktualnosci/placa-minimalna-wazna-dla-gospodarki.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

gość
  • gość
  • 26.04.2012 23:35

i tak minimalna, niezależnie od tego jaka będzie, nie wystarczy. nie ma innej opcji, jak samemu odkładać kasę, mi się sprawdzają lokaty w getinie i nie liczę na zbyt wiele od państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz Tajsich
  • Mateusz Tajsich
  • 26.04.2012 14:14

"Nie patrzmy na Niemcy, lecz na własny kraj. (...) Proszę to przeczytać według idei przewodniej Mikołaja Reja z Nagłowic, bo to był szlachetny Polak."

Bliska mi jest opinia, że duma z własnej narodowości jest nieporozumieniem, bo jej sobie nie wybieramy. Nieważne dla mnie jest, od kogo się będziemy się uczyć - ważne, żeby nauka nie szła w las. Chyba chińskie przysłowie mówi, że głupiec uczy się tylko od ludzi których uważa za mądrzejszych od siebie, a mędrzec - od wszystkich.

Co do szlachetnych Polaków - daleko musiał Pan sięgnąć. I na tym właśnie polega dzisiaj niejeden problem na naszym podwórku. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek
  • Jarek
  • 25.04.2012 10:01

Małe zarobki jeszcze niższe emerytury o ile na pracę mamy wpływ bo możemy ja zmienić na lepsza o tyle z emeryturami jesteśmy w plecy no chyba że sami zaczniemy odkładać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Benedykt Present
  • Benedykt Present
  • 23.04.2012 16:31

Nie przeczytałem więcej niż sam tytuł, ale potwierdzam jego sens. Płaca minimalna powinna gwarantować jakiś "obowiązujący" w danej społeczności poziom życia. Nie patrzmy na Niemcy, lecz na własny kraj. W ogóle, to dość mam wzorowania się na głupszych niż my sami. (Już słyszę rechot: jak to - Niemcy głupsi!..)
Proszę to przeczytać według idei przewodniej Mikołaja Reja z Nagłowic, bo to był szlachetny Polak. Nie chcę wdawać się w jałową polemikę w kwestii "aktywizowania bezrobotnych". Pozdrawiam Szanownego Przedmówcę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz Tajsich
  • Mateusz Tajsich
  • 22.04.2012 02:46

Widzę, że pańskie "artykuły" w większości stanowią link na stronę Solidarności. Mniejsza z tym...

A co z Niemcami, którzy nie mają w ogóle płacy minimalnej i mają niemal najniższe bezrobocie w Unii? Mają za to o ponad 1/3 większą wydajność w przeliczeniu na godzinę pracy i grubo ponad dwukrotnie wyższą w przeliczeniu na pracownika. Dane dostępne na stonie Eurostatu: goo.gl/iOpFi. Mają między innymi również prawdziwy system aktywizowania bezrobotnych, można poczytać o tym jak to u nich działa. Myślę, że więcej przyniosą wysiłki w takim kierunku. Samo podwyższenie minimalnej płacy jest równie bezmyślne, co podwyższenie wieku emerytalnego bez żadnych innych działań które by polepszyły sytuację na rynku pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.