Facebook Google+ Twitter

Płacisz abonament? Dostaniesz dekoder cyfrowy

Każda osoba, która co miesiąc sumiennie chodzi do pocztowego okienka i opłaca abonament telewizyjny, otrzyma dekoder do odbioru telewizji cyfrowej. W taki sposób PSL chce zachęcić obywateli do opłacania abonamentu.

Dekodery cyfrowe / Fot. Wikipedia CommonsAutorski projekt ludowców na nowelizację ustawy o opłacie abonamentowej trafi jesienią do Sejmu. Jednak póki co jak mówi Stanisław Żelichowski w rozmowie z PAP, pracują nad nimi eksperci. Według Żelichowskiego nowelizacja ta miałaby na celu przede wszystkim poprawienie kondycji finansowej telewizji publicznej.

- Dzięki temu ludzie mieliby wybór, czy zapłacić za dekoder 500 zł, czy regularnie płacić abonament i dostać go za darmo. Byłaby to premia za solidność - powiedział Żelichowski

Dlaczego dekodery? W związku z cyfryzacją, bowiem od 2013 roku około 2 milionów odbiorników telewizyjnych potrzebowało będzie dekoderów cyfrowych. Telewizja analogowa zniknie raz na zawsze. Ludowcy planują, aby taki właśnie dekoder cyfrowy otrzymała każda osoba, która regularnie opłaca abonament przez rok lub dwa.

Przypomnijmy, że kwota abonamentu za jeden odbiornik telewizyjny to 17 zł, a radiowy 5.30 zł.

źródło: PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.