Facebook Google+ Twitter

Płacowy strajk w ŁKS

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2009-01-07 08:57

Dziś piłkarze ŁKS mają rozpocząć przygotowania do rundy wiosennej ekstraklasy. Wszystko jednak wskazuje na to, że zawodnicy przyjdą do klubu, ale zastrajkują i nie wyjdą na zajęcia. Powodem są zaległości finansowe, jakie spółka ma wobec ełkaesiaków.

 / Fot. Express IlustrowanyPiłkarze drużyny z al. Unii nie otrzymali jeszcze grudniowych pensji, są także zaległości w wypłatach premii za poprzednią rundę. Sytuacja w ŁKS powtarza się z cykliczną regularnością. Przypomnijmy, że identycznie było w czerwcu minionego roku, kiedy to także piłkarze zastrajkowali i nie rozpoczęli przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2008/2009. Zawodnicy drużyny z al. Unii protestowali siedem dni. Wówczas piłkarze tak to argumentowali: - Od ponad dwóch miesięcy nie otrzymujemy żadnych pieniędzy. Decyzja o strajku była jednomyślna.

Pewnie tak samo będzie dziś. Piłkarz ŁKS, proszący o zachowanie anonimowości, powiedział nam: - Z tego co wiem nie wyjdziemy na trening. Musimy w jakiś sposób zwrócić uwagę na nasze problemy. Przecież mamy rodziny na utrzymaniu, a ponadto jest to nasz zawód, który wykonujemy sumiennie i dlatego chcemy, aby nam regularnie płacono. Koledzy dzwonili wczoraj do pana Goszczyńskiego, ale nie odbierał telefonów. Pewnie nic nie zmieni jego ewentualna dzisiejsza obecność w klubie, bo już nieraz zapewniał nas o rychłych wypłatach i kończyło się na obiecankach. Jesteśmy zdeterminowani i jeśli szybko nie otrzymamy należnych nam pieniędzy, to pewnie drużyna nie wyjedzie na pierwsze zgrupowanie, które jest zaplanowane w Barcicach koło Starego Sącza (11-21 stycznia).

Wszystko zatem wskazuje na to, że tylko od władz spółki zależy, kiedy drużyna rozpocznie przygotowania do rundy rewanżowej. To nie jedyny problem łódzkich działaczy. Już teraz muszą przystąpić do rozmów z Pawłem Drumlakiem i Wahanem Geworgianem dotyczących renegocjacji ich kontraktów. Kiedy zawodnicy trafiali do ŁKS, zgodzili się, by do czasu odbudowania formy zarabiali małe pieniądze. W umowach zapisano jednak, że w styczniu będą mieli prawo domagać się większych wynagrodzeń, a jeśli ich nie otrzymają, to mogą odejść z klubu.

Kolejną sprawą jest, odprawa dla byłego trenera Marka Chojnackiego. Szkoleniowca oddelegowano na asystenta trenera w drużynie Młodej Ekstraklasy. To jest niezgodne z jego kontraktem, toteż w najbliższym czasie Chojnacki skieruje sprawę do PZPN.

Jan Hoffman

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.