Facebook Google+ Twitter

Plaga eurosieroctwa w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-22 07:54

Kilkaset tysięcy dzieci czeka na powrót rodziców z emigracji. W 110 tysiącach polskich rodzin dzieci wychowują się bez co najmniej jednego z rodziców, który wyemigrował na Zachód - pisze dziennik "Polska".

Gazeta powołuje się na raport Fundacji "Prawo Europejskie", przedstawiony w kwietniu Rzecznikowi Praw Dziecka. Zdaniem pracowników fundacji eurosieroctwo staje się jednym z największych problemów społecznych naszego kraju - obok alkoholizmu i narkomanii.

Z danych, opublikowanych w "Polsce", wynika, ze najwięcej eurosierot jest w Łodzi, na Opolszczyźnie i na ścianie wschodniej.

Dziennik "Polska" pisze, że w Łodzi, Gorzowie Wielkopolskim i Opolu powstają plany pomocy dla eurosierot. W Łodzi powstaje raport, dzięki któremu urzędnicy dowiedzą się, którym rodzinom dać pieniądze, a do których posłać psychologa lub prawnika.

Jak zauważa "Polska", rząd nie uruchomił dotąd żadnej pomocy finansowej dla regionów, których problem dotyczy. Tymczasem na Litwie, gdzie problem zdiagnozowano już dwa lata temu, państwo zapewnia takim rodzinom pomoc psychologów, pedagogów i wsparcie w sytuacjach kryzysowych - pisze dziennik "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.