Facebook Google+ Twitter

Plaga piractwa - nowości na torrentach

Piraci XXI wieku już dawno opanowali wody internetu i robią sobie na nich co chcą. Gwiżdżą na prawa autorskie, mają w nosie okręty organów ścigania. Ostatnimi czasy łupieżcy gier wideo przeszli sami siebie.

 / Fot. Jeff ChristiansenNadchodzący hit "Gears Of War 2" dla konsoli Xbox 360 Microsoftu ma premierę dopiero 7 listopada, a już teraz można w sieci obejrzeć zakończenie gry. Pracownik firmy pakującej gry ukradł "Fable 2" i inne tytuły warte 100 tysięcy dolarów.

Podobny los podzieliła kolejna superprodukcja - "Far Cry 2". Zdjęcia pełnej wersji zalewają sieć od dawna mimo że gra dopiero miała swoją premierę (w Polskich sklepach od 31 października).

Twórcy gier od dawna dostają po kieszeniach z powodu piractwa, ale ostatnio wyczyny internetowych wywrotowców zakrawają o miano sztuki. Jak trzeba być pomysłowym i zorganizowanym by wynieść z fabryki gry o wartości 100 tysięcy dolarów? Czy cybernetyczni piraci planują swoje poczynania, czy „idą na żywioł”?

 / Fot. Oren neu dagTak czy inaczej z taką obrotnością osoby zajmujące się podobnymi procederami powinny od dawna rządzić państwami, stać na czele wielkich firm albo przynajmniej obejmować stanowiska przedstawicieli handlowych. A może właśnie tak jest? Może komiwojażer XXI wieku jeździ po kraju z walizką pełną nie dokumentów, a polimerowych nośników zapełnionych po brzegi rozrywką?

Jeśli tak jest i odwiedzi nas kiedyś przedstawiciel handlowy rynku pirackich gier, to niech nie zdziwi się widząc kartkę „Akwizytorom dziękujemy” wiszącą na drzwiach. To wcale nie administracja ją tam umieściła. Zespół ds. Przeciwdziałania Naruszeniom Prawa Autorskiego i Praw Pokrewnych biega zapewne od miasta do miasta i zaznacza miejsca gdzie spodziewa się ataku pirackiej floty. Zdezorientowany sprzedawca przedpremierowych gier widząc taką kartkę nie wie czy chodzi o niego i wpada w popłoch. A na wodach internetu, podczas walki o łup panika, to najgorszy wróg!

Więcej podobnych wpisów przeczytasz na blogu GRRR.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

kr^26
  • kr^26
  • 07.06.2012 23:26

Drogi autorze, po treści, a szczególnie po ostatnich dwóch akapitach widzę że konieczna jest wizyta w klinice przeciwdziałania rakowi nóg. Trzeba leczyć się na nogi. Na leczenie na głowę, drogi autorze, za późno. Kartka "akwizytorom dziękujemy"? Co u diabła ma to wspólnego z piractwem? Sprzedawca przedpremierowych gier? Kto u licha to pisał? Czy wiecie jak funkcjonuje ten rynek? A może nie ma tu rynku? Artykuł napisany po to, by nabić kolejną kropkę w dorobku, kompletna nieznajomość tematu. Takie właśnie artykuły są czytane przez połowę społeczeństwa i powstaje masowa niewiedzo-ignorancja. Z całym szacunkiem i świadomością napisanych słów - drogi czytelnik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a no tak jest, bo były jakies problemy z zabezpieczeniami, cos tam było ze 3 razy mozna tylko instalowac, jakos tak, nie [amietam :d zdjeli to ograniczenie :P hie hie :D a swoja drog aciekawa gierka :D no i ten nowy konkurs na sporki.pl jest niezły, Lechu K jest niezły :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Był ostatnio ranking torrentów i na pierwszym miejscu było Spore z zawrotna suma ściągnięć. No cóż...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.