Facebook Google+ Twitter

Plagiat Obamy polskiej strony internetowej?

W programie z dnia 10 maja br. TVN zachwalała nowatorskie działania sztabu marketingowego Baraka Obamy. Formułując tytuł programu „Jak to się robi w Ameryce?” dziennikarze nie dostrzegli jednak, że Polsce robi się to od dawna i lepiej.

Prezentowana strona „interaktywnego prezydenta” Obamy ma być pionierskim kanałem kontaktu z Amerykanami, dzięki możliwości zadawania pytań głowie państwa. W Polsce internauci już od ponad siedmiu miesięcy na stronie nasz-parlament wiodą debaty publiczne z posłami Sejmu RP, zadając im publiczne pytania, na które posłowie niezwykle rzetelnie odpowiadają.

W polskim internecie każdy może głosować nad projektami ustaw (wyniki trafiają do biur poselskich przed realnym głosowaniem), debatować nad ich treścią, a nawet zostać wirtualnym znajomym posła.

Sztab Obamy chwalony jest za to, że internetowy dialog z obywatelami nie zakończył się wraz z elekcją prezydenta. Taka idea legła u podstaw projektu polskiego wirtualnego parlamentu. Jego społecznościowa formuła sprawia, że Polacy przez cały okres kadencji spotykają się ze swoimi reprezentantami w przestrzeni atrakcyjnej, dostępnej dla każdego, a przy tym otwartej na ważne dla nas wszystkich tematy.

Jednym z celów twórców portalu jest to, aby incydentalnie prowadzone kampanie pro-frekwencyjne przeszły do lamusa na rzecz stałego, aktywnego współuczestnictwa obywateli w kształtowaniu swojej przyszłości dzięki stworzonej platformie internetowej wirtualnego parlamentu.

Kiedy więc amerykańscy sztabowcy Obamy zapowiadają, że ich inicjatywa to do dopiero początek, mają rację. W Polsce internetowa demokracja jest znacznie bardziej zaawansowana. Zapowiadana rewolucja e-demokracji w USA, u nas już trwa.

Nie widzę zatem powodu, dla którego jak wspominają dziennikarze prezydent RP Lech Kaczyński szedł w ślady Baraka Obamy, gdyż polska e-demokracja oferuje znacznie szerszy horyzont doświadczeń, aniżeli raczkująca dopiero strona głowy najpotężniejszej w świecie demokracji zza oceanu. Po co wzorować się na kimś, kto wzoruje się na nas?!

Adres polskiego wirtualnego "parlametnu": www.nasz-parlament.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Najwyzszy czas aby wszyscy Polacy dowiedzieli sie jaka demokracja jest w USA.Pietnascie lat jezdze ciezarowka pomiedzy Kanada a Stanami i wiem jak wyglada system demokratyczny w obu panstwach,ktorego zazdrosci od setek lat Europa.Podstawa demokracji amerykanskiej jest dobrze uzbrojony policjant,cenzora prasy,telewizji i radia,wiec nie dziwcie sie ze mozliwosc pisania na internecie do rzadu,Obama uznal za wielki sukces i krok do przodu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swieta prawda, ale to samo powiedziane po angielsku jest 80 razy do kwadratu bardziej wazne od tego samego powiedzianego po polsku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.