Facebook Google+ Twitter

Plagiat wynikiem konkursu na nowego szefa policji w Bydgoszczy

Konkurs na komendanta bydgoskiej policji wymagał przedstawienia autorskich koncepcji. Stwierdzono identyczność dokumentów będącą plagiatem. Zwolnieni zostali Leszek Kardaszyński z biura kryminalnego i Zbigniew Mielnik z biura kontroli.

Odznaka policyjna. wikipedia/public domain / Fot. unknownKonkurs na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy przyniósł skandal o charakterze przestępstwa kryminalnego. Stwierdzono identyczność dokumentów, które zostały przedstawione jako autorskie koncepcje. Leszek Kardaszyński będący zastępcą dyrektora służby kryminalnej komendy głównej policji oraz Zbigniew Mielnik, który sprawował funkcję zastępcy szefa biura kontroli zostali zwolnieni z pracy w policji w związku z tą sprawą.

Jak podała Niezależna.pl minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz dowiedział się o aferze dopiero w Sejmie na czwartkowym posiedzeniu Sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych. Indagowany przez dziennikarzy udzielał odpowiedzi: "W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające przez komendanta głównego i toczą się czynności. (...) Nie mam wrażenia, żeby tutaj ktokolwiek próbował takie sprawy zamieść pod dywan". Nie pytano czy zwolnieni funkcjonariusze zakończyli swoje kariery odchodząc "po amerykańsku".

Wyniki postępowania w sprawie konkursu będą podane do wiadomości opinii publicznej. Media zwracają przy tym uwagę, że policjanci, którzy rozstali się z pracą w policji w skandalicznych okolicznościach byli bliskimi współpracownikami komendanta głównego policji Marka Działoszyńskiego. Życie Bydgoszczy zamieszcza odnośnie komisji konkursowej nazwiska weryfikatorów jak dyrektor CBŚ Igor Parafieniuk, dyrektor gabinetu KGP Marka Działoszyńskiego Paweł Suchanek oraz były zastępca komendanta głównego policji ds. logistyki Arkadiusz Letkiewicz.

Plagiat zarzucił poseł PiS Tomasz Kaczmarek (b. agent CBA) w czasie wczorajszego posiedzenia sejmowej komisji. Sprawa o której nic nie wiedział minister spraw wewnętrznych wyjaśniana jest już od 12 kwietnia. RMF24 został o tym poinformowany przez rzecznika komendanta głównego Mariusza Sokołowskiego.


fragment konferencji z dn. 10.05. z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza:
article by Paweł Jankowski

Utwór udostępniany na licencji CC3.0
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.