Facebook Google+ Twitter

Plakat wystawy Rolling Stones uznano za zbyt pikantny

Rolling Stones trwają "w osłupieniu i konsternacji" za sprawą ocenzurowania plakatów zapowiadających ich wystawę. Niecodzienne zainteresowanie stróżów moralności posterami w londyńskim metrze uznali za "raczej durną decyzję."

Element plakat uwystawy 'Exhibitionism' zespołu Rolling Stones. screenshot YouTube / Fot. screenshot by Pawel Jankowski"Exhibitionism" to pierwsza w historii rockowych weteranów wystawa naprawdę dużego formatu. Na całość składa się ponad 500 eksponatów związanych z Rolling Stones, czyli prywatne materiały archiwalne zespołu, łącznie z oryginalnymi elementami scenografii, rzadkimi gitarami i instrumentami, akcesoriami zza kulis, unikalnymi nagraniami i niewidzianymi dotąd videoclipami. Ponadto osobiste pamiętniki i korespondencja członków zespołu, oryginalne plakaty, okładki płyt i seanse filmowe.

Wydarzenie napotkało na pierwszą nieprzewidywaną wcześniej trudność. Czynniki sprawujące kontrolę nad reklamami na Wyspach Brytyjskich zwróciły uwagę na plakat wystawy, który przedstawia skąpo odzianą kobietę, z ikonicznym jęzorem Rolling Stones umieszczonym na wysokości jej łona.

Poster jest dziełem brytyjskiego projektanta Marka Nortona, który użył słynnego logotypu Johna Pasche'a w sposób, który został odczytany przez cenzorów jako zbyt pikantny i sugestywny. W efekcie ich działań stacje londyńskiego metra i przystanki autobusowe będą prezentować zmienioną wersję plakatu z logo umieszczonym nad pępkiem roznegliżowanej niewiasty.

Rzecznik prasowy Rolling Stones nadmienił, że zespół jest postrzegany jako kontrowersyjny od zawsze i w każdym miejscu, gdzie tylko się pojawia.

New Musical Express cytuje Ronniego Wooda: "Wystawa daje wgląd w funkcjonującą maszynę i instytucję, które nigdy nie przestaną hałasować. Nie urządzamy tej wystawy z myślą o przejściu na emeryturę. To tylko kolejny numer w tym wędrownym cyrku..."

"Exhibitionism" zostanie otwarte 6 kwietnia 2016 roku w londyńskiej Saatchi Gallery i będzie dostępne przez około sześć miesięcy.źródło: New Musical Express

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.