Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19555 miejsce

Plama na mundurze. Źle zabezpieczyli perfumy

Zarzuty usłyszało 16 funkcjonariuszy warszawskiego Zarządu CBŚP: dwóch trafiło do aresztu, kolejnych czterech zostało wydalonych ze służby. Pozostali są zawieszeni w czynnościach służbowych.

 / Fot. Archiwum CBŚPPolicjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji bazując na ustaleniach własnych, w porozumieniu z Prokuraturą Okręgową w Warszawie i kierownictwem Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kilkunastu funkcjonariuszy CBŚP z Warszawy.

Wyjaśniane są okoliczności dotyczące możliwości przekroczenia przez nich uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Przypomnijmy, funkcjonariusze CBŚP i celnicy z Warszawy w nielegalnej rozlewni oraz pięciu magazynach w powiecie grodziskim i  / Fot. Archiwum CBŚPpruszkowskim ujawnili ponad 300 tys. flakonów perfum o wartości ponad 10 mln złotych.

Zatrzymali 28 osób, spośród których 21 usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jak również związane z naruszeniem prawa własności przemysłowej.

 / Fot. Archiwum CBŚP- Wobec organizatora przestępczego procederu Sąd Rejonowy w Pruszkowie na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące, któremu za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – powiedziała 13 lutego br. rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Najprawdopodobniej część flakonów przywłaszczyli sobie policjanci dokonujący przeszukań i zatrzymań.

W związku z tą sprawą odwołany został naczelnik Zarządu CBŚP w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.