Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9323 miejsce

Plan nowego placu Defilad jest. Zatwierdzony na szybko i bez pomysłu

Ratusz zatwierdził nowy plan zagospodarowania terenów wokół warszawskie placu Defilad. Tym samym Hanna Gronkiewicz-Waltz spełniła jedną z obietnic minionej kampanii wyborczej. Ale czy coś na prawdę się zmieni? Tego nadal nie wiadomo.

Wizja planu zagospodarowania z marca 2009 r. / Fot. fot. UM WarszawaJednym z podstawowych problemów radnych stolicy jest brak zainteresowania deweloperów. Odstrasza ich nieuregulowana sytuacja prawna terenów wokół Pałacu Kultury. W odległości kilometra nadal pozostaje do dyspozycji mnóstwo miejsc, na których mogą budować
bez problemów.

Jak podaje TVN Warszawa: nie przeprowadzono jeszcze parcelacji terenu, w zasadzie żadnego nie wykupiono, a do niektórych części obszaru są roszczenia, których nie udało się rozwiązać. Niezałatwiona jest także sprawa inwentaryzacji terenów podziemnych oraz brakuje porozumienia z PKP, dającego możliwość budowy ponad torami. Co z tego wynika? Mimo zatwierdzenia planu, nie ma żadnej gwarancji realizacji projektu.

Plac Defilad - koncepcja z marca 2009 r. / Fot. fot. UM WarszawaPlan uchwalony został na szybko, bez dokładnej analizy ponad dwóch setek poprawek zgłoszonych m.in. przez mieszkańców Warszawy i deweloperów. Powtarza się sytuacja sprzed czterech lat. Wtedy to naczelny architekt miasta Michał Borowski zdążył nawet przygotować wstępne wersje umów z konsorcjum firm doradczych i kancelarii prawniczych, które nie zostały jednak podpisane. Po wyborach został zwolniony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jakby w nowym Jorku Empire State Building takim metalowo-szklanym badziewiem ze wszystkich stron obstawili, to stracilby zupelnie swój urok. Pekin uroku duzego nie ma, choc przez takie eksperymenty bedzie wyglada jeszcze gorzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.