Facebook Google+ Twitter

Planeta Energii w Jastrzębiu-Zdroju

19 i 20 maja 2011 roku w Jastrzębiu zagościła Planeta Energii przed kinem Centrum. Wizyta ta to nagroda dla klasy III b z Zespołu Szkół nr 9 im. Mikołaja Witczaka, która została jednym ze zwycięzców konkursu Planeta Energii.

Uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Reichman zrealizowali szeregPlaneta Energii w Jastrzębiu-Zdroju - projekcja filmu 3D / Fot. Piotr Stafindziałań, które zapewniły im zwycięstwo, m.in. zorganizowali międzyklasowy turniej, podczas którego przeprowadzali eksperymenty związane z energią elektryczną. W szkolnej świetlicy pojawiła się też gra „Jestem rozsądnym użytkownikiem urządzeń elektrycznych”, a na najlepszych graczy czekały nagrody. Materiały dydaktyczne, przygotowane w związku z konkursem, zostały oprawione i umieszczone w szkolnej bibliotece.

Konkurs miał odbywać się od września do końca roku 2010 i miał na celu nauczyć dzieci bezpiecznego korzystania z prądu, co może uchronić je przed wypadkami oraz wyjaśnić dzieciom rolę, jaką odgrywa w naszym życiu energia elektryczna, jakie korzyści wynikają z jej użytkowania oraz uczyć racjonalnego korzystania z prądu, przyczyniając do świadomej i skutecznej ochrony środowiska naturalnego.

Na podstawie przysłanych przez nauczycieli sprawozdań, jury wyłoniło 10 zwycięskich klas, a 50 kolejnych otrzymało wyróżnienia.

Planeta Energii w Jastrzębiu-Zdroju / Fot. Piotr StafinNagroda dla najlepszych jest wyjątkowa: dwudniowa wizyta „Planety Energii” – Planeta Energii w Jastrzębiu-Zdroju / Fot. Piotr Stafin interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego. „Planeta” odwiedza miejscowości, z których pochodzą zwycięskie klasy lub najbliżej zlokalizowane miasta. Wizyta miasteczka to nie tylko nagroda dla zwycięzców, ale także ogromna atrakcja dla mieszkańców. „Planeta” kryje wiele niespodzianek, w tym film w 3D opowiadający historię Energoludków oraz eksperymenty naukowe przygotowane i prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę Planeta Energii, gdzie można dowiedzieć się dokądjeszcze zawita miasteczko edukacyjne oraz zapoznać się z wieloma atrakcjami związanymi z energią.

Planeta Energii w Jastrzębiu-Zdroju - Wykład dla dzieci szkoły podstawowej. / Fot. Piotr StafinPlaneta Energii w Jastrzębiu-Zdroju / Fot. Piotr StafinPlaneta Energii w Jastrzębiu-Zdroju / Fot. Piotr Stafin

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.