Facebook Google+ Twitter

Planeta krążąca wokół gwiazdy Gliese 581 to nowa Ziemia

Planeta krążąca wokół gwiazdy o nazwie Gliesie 581 jest łudząco podobna do Ziemi - także jeśli chodzi o warunki umożliwiające istnienie życia. Ciało niebieskie zostało odnalezione przez grupę astronomów z kalifornijskiego Uniwersytetu w Santa Cruz. Według ich obliczeń jest trzy razy cięższe od Ziemi.

Artystyczna wizja planety okrążającej czerwonego karła.Ta duża planeta na pierwszym planie jest nowo odkrytą GJ 581g. http://www.nasa.gov/topics/universe/features/Gliese_581.html / Fot. NASA, ESA and G. Bacon (STScI)/http://wikipedia.wp.pl/wiki/Plik:RedDwarfPlanet.jpg Nowa Ziemia wg naukowców istnieje. W systemie Gliese 581 i ich gwiazdy, czerwonego karła w odległości 20 lat świetlnych od Ziemi znajduje się owa tajemnicza planeta, na której możliwe będzie życie w przyszłości.

"Planeta krąży wokół gwiazdy o nazwie Gliese 581, która jest oddalona od Układu Słonecznego o 20 lat świetlnych. Wokół niej, po niemal kołowych orbitach, krążą też inne planety. Obieg wokół gwiazdy (czyli rok) na nowej planecie trwa 37 ziemskich dni. Planeta jest do niej zwrócona zawsze tą samą stroną-czyli na jednej jej połowie panuje nieustanny dzień, a na drugiej nieustanna noc - czytamy na Odkrywcy.pl

Grawitacja Nowej Ziemi umożliwiłaby ludziom poruszanie się po niej jak na Ziemi.
Warunki termiczne na planecie krążącej wokół gwiazdy Gliese 581, to średnio minus 30 do 12 stopni Celsjusza! Prawdopodobnie na plancie istnieje woda w stanie ciekłym.Naukowcy twierdzą, że gdyby kiedykolwiek ludzie chcieli osiedlić się na planecie
byłoby to możliwe w strefie nocy i dnia.

Artystyczna wizja planety okrążającej czerwonego karła. / Fot. NASA/Walt Feimer/http://wikipedia.wp.pl/wiki/Plik:RedDwarfNASA.jpg"Planeta, jak twierdzą astronomowie położona jest blisko Układu Słonecznego." Gwiazda Gliese 581(czerwony karzeł) znajduje się w gwiazdozbiorze Wagi.[/b]http://wikipedia.wp.pl/wiki/Czerwony_karze%C5%82?ticaid=1d822Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Grzegorz
  • Grzegorz
  • 06.12.2011 15:49

Bez komentarza:

"jest łudząco podobna do Ziemi." i "Wg obliczeń naukowców jest trzy razy cięższa od Ziemi."

Albo nie znam się na języku polskim albo na fizyce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.