Facebook Google+ Twitter

Planetoida 2012 EG5 coraz bliżej Ziemi. Obiekt przeleci bardzo blisko

Astronomowie przewidują, że 1 kwietnia blisko Ziemi przeleci 60-metrowa planetoida. W 1908 roku obiekt o podobnej wielkości uderzył w naszą planetę, powodując katastrofę tunguską.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:243_ida.jpg&filetimestamp=20060130104431 / Fot. fot.NASAEksperci zgodnie twierdzą, że oznaczony symbolem 2012 EG5 obiekt będzie przelatywać w odległości 226 tysięcy kilometrów od Ziemi. Nastąpi to 1 kwietnia o godzinie 11.47. Odległość jest nieduża, stanowi zaledwie 60 procent średniej odległości naszego naturalnego satelity Księżyca od Ziemi.

NASA jednak informuje, że nie ma powodu do obaw - planetoida nie uderzy w nasza planetę. Przeloty tego typu obiektów nie należą do rzadkości. Jednak w dużej mierze są to obiekty wielkości do kilkunastu metrów, a te nie stanowią żadnego zagrożenia dla Ziemi. Takie asteroidy jak 2012 EG5, o rozmiarach w granicach 100 metrów, pojawiają się znacznie rzadziej - pisze Polskieradio.pl.

Specjaliści dodają, że wyznaczenie orbity asteroidy obciążone jest sporymi błędami, jednak dystans, który będzie dzielił 2012 EG5 od naszej planety jest wystarczająco bezpieczny. Astronomowie są zgodni, że nie ma mowy o żadnym zderzeniu z Ziemią.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Odnosząc się do katastrofy tunguskiej - naukowcy z Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego w Greenwich uważają, że przyczyną tak potężnych zniszczeń był meteoryt, który jednak nie uderzył w Ziemię lecz eksplodował ponad lasem, a przy tym powstała potężna fala uderzeniowa, która uderzyła w ziemię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.