Facebook Google+ Twitter

Planiści PKP... zapomnieli o remontach torów

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-12-12 07:52

Nowy rozkład jazdy pociągów PKP pokrzyżował wczoraj szyki podróżnym, jeżdżącym na trasie Łódź - Warszawa. To newralgiczna linia, ponieważ pasażerowie zwykle spieszą do pracy lub na ważne spotkania. Tymczasem pociągi na tym szlaku spóźniały się wczoraj - jak nas informowano - nawet do 40 minut.

- To skandal. Jak tu coś planować, skoro pociągi jeżdżą, jak im się podoba. Liczyłem, że skoro jest nowy rozkład jazdy, to należycie został dopracowany. A tu bałagan na torach. Jadąc do stolicy, spóźniłem się pół godziny. Trzeba chyba opracować nowy rozkład jazdy, który... uwzględni opóźnienia - irytował się Andrzej K. (nazwisko do wiadomości redakcji).

- Opóźnienia na trasie Łódź - Warszawa, które dochodziły najwyżej do 20 minut, wzięły się stąd, że w obowiązującym od niedzieli nowym rozkładzie jazdy PKP nie uwzględniono tego, że trwa jeszcze remont kapitalny torów kolejowych na odcinkach między Gałkówkiem i Koluszkami oraz między Koluszkami i Skierniewicami - wyjaśniała Elżbieta Budka, naczelnik działu eksploatacji Zakładu Linii Kolejowych PKP w Łodzi. - Wystarczyło, że na tym odcinku spóźnił się jeden skład, wcale nie jadący na trasie Łódź - Warszawa, aby w ślad za nim, na zasadzie domina, spóźniały się następne. Prace mają potrwać do 20 grudnia, my zaś zrobimy wszystko, aby pociągi kursowały punktualnie - zadeklarowała.

Kłopoty z punktualnością pociągów mogą jednak potrwać dłużej. - Z moich obserwacji wynika, że remont nie zostanie ukończony do 20 grudnia, jak zapowiada wykonawca prac, lecz dopiero tuż przed świętami Bożego Narodzenia - powiedział nam Witold Woźniak, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP w Łodzi.

SMS

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.