Facebook Google+ Twitter

Planowano zamach na życie prezydenta Komorowskiego?

Prokuratura rejonowa w Olecku w województwie warmińsko-mazurskim bada czy doszło do nakłaniania i planowania zamachu na Bronisława Komorowskiego.

Inkasent elektrowni powiadomił w piątek, 21 października policję w Węgorzewie, iż był namawiany przez Franciszka A. do udziału w planowanym zamachu na Bronisława Komorowskiego.

Prokuratura wszczęła czynności procesowe, działając w trybie pilnym, opierając się art. 308 Kodeksu postępowania karnego, który dopuszcza takie działanie "w wypadkach niecierpiących zwłoki". Dokonano przeszukania domu podejrzanego Franciszka A. w okolicach Bań Mazurskich oraz przesłuchano cztery osoby, które mogły mieć związek ze sprawą.

Jednak w domu podejrzanego nie znaleziono żadnej broni. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Mieczysław Orzechowski Franciszek A. jest byłym policjantem, który jeszcze kilka lat po przejściu na emeryturę posiadał pistolet i miał pozwolenie na broń.

Sam Franciszek A. przekonuje, iż jest niewinny oraz, że padł ofiarą pomówień ze strony inkasenta, z którym wdał się w sprzeczkę.

W najbliższych dniach prokuratura zdecyduje czy wyda nakaz o rozpoczęciu śledztwa oraz czy
przedstawi zarzuty w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.