Facebook Google+ Twitter

Plantacje marihuany zlikwidowane

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-06-19 16:45

Informacje zdobyte przez policjantów Centralnego Biura Śledczego doprowadziły do zlikwidowania plantacji marihuany. W trzech wynajętych domach zorganizowano hodowlę narkotyków. Sąd zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące zatrzymanych w tej sprawie obywateli Wietnamu.

ak informuje kom. Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy - praca policjantów Centralnego Biura Śledczego nad tą sprawą trwała około czterech miesięcy. Informacje przez nich zdobyte pozwoliły na zlikwidowanie w Toruniu i Bydgoszczy plantacji marihuany. Jak ustalili śledczy grupa obywateli Wietnamu, za pośrednictwem biur nieruchomości wynajęła w Toruniu i Bydgoszczy trzy domy. Wybór zawsze był przemyślany. Musiały to być zabudowania na uboczu, skromne, nie rzucające się w oczy. Tam wewnątrz organizowano plantację burzono ściany i stawiano mury w innych miejscach. W budynkach położono także specjalistyczne instalacje nawadniające i ogrzewające „wymagające rośliny”.

W Toruniu „fabryki” te powstały w dzielnicach Czerniewice i Bielawy, a w Bydgoszczy na Błoniu. Wartość zainstalowanej do hodowli narkotyków aparatury szacuje się na około 300.000 złotych. Wszystko miało swój początek w Lipnie we wtorek (15.06). Wówczas do kontroli policjanci tamtejszej jednostki zatrzymali opla vectrę, w którym znaleźli tzw. olej haszyszowy, będący nawozem dla roślin konopi indyjskich. Jeden z zatrzymanych usiłował przekupić policjantów kwotą 100 złotych. Nie można było dłużej czekać. Policjanci CBŚ wspierani w Toruniu przez funkcjonariuszy z komendy miejskiej, a w Bydgoszczy przez policjantów Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej weszli jednocześnie do domów, pod znanymi już adresami.

Na Bielawach w Toruniu plantacja była w przygotowaniu, niemalże gotowa do hodowli. Natomiast w Toruniu w dzielnicy Czerniewice, a w Bydgoszczy na Błoniu zastali pokoje i inne pomieszczenia wypełnione donicami z roślinami konopi indyjskich sięgającymi 70 cm. Wielogodzinne, noce prace z udziałem ekspertów Laboratorium Kryminalistycznego z Bydgoszczy pozwoliły na zabezpieczenie łącznie około 1500 szt. roślin z kwiatostanem i około 15 kilogramów suszu. Zatrzymano ostatecznie 7 osób, w wieku od 23 do 37 lat. Prokurator Okręgowy w Toruniu przedstawił im między innymi zarzut udziału z zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się uprawą marihuany. Na poczet przyszłych kar od podejrzanych zabezpieczono pieniądze i samochód łącznej wartości ponad 100.000 złotych. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące zatrzymani spędzą w polskim areszcie. Jak wynika z informacji śledczych to nie koniec, lecz dopiero początek tej sprawy, w której planowane są dalsze zatrzymania.

Nasze Miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.