Facebook Google+ Twitter

Plany na przyszłość Grono.net.pl

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-06-17 16:59

Użytkownikom został przesłany mail z suchymi informacjami dotyczącymi nowej wersji serwisu. 1 lipca dowiemy się o wszystkim. Czemu jest to taką tajemnicą? Czyżby szykowały się naprawdę duże zmiany? Nikt tego nie wie...

treść maila wysłanego użytkownikom / Fot. grono.net.plMail o takiej treści otrzymaliśmy od Grona. Na początku ciężko go było odnaleźć wśród setek informacji handlowych, które serwis rozsyła swoim użytkownikom każdego dnia.
Starając się łączyć szczątkowe informacje płynące od administratorów udało mi się nakreślić strategię, dlaczego serwis ten obecny jest nadal w sieci.

Kiedyś zamknięty serwis społecznościowy, dziś farma SEO


zawartość niegdyś zamkniętego serwisu dostępna dla KAŻDEGO / Fot. grono.net.pl, googlePoczątki Grona były wiadome, miał to być serwis zamknięty. Sprzyjało to pojawianiu się setek tysięcy gron zawierających ciekawe informacje, m.in. dotyczących życia uczelnianego lub własnych zainteresowań. Sprzyjał temu hermetyczny wizerunek oraz skłonność samych użytkowników do wyrażania własnych poglądów.
Niestety jeszcze w 2009 roku (już po słynnej wpadce z Facebookiem) WSZYSTKIE grona zostały upublicznione. Dostęp do nich jest możliwy bez posiadania konta z poziomu wyszukiwarek. Po prostu, wpisujesz cokolwiek w google i wyskakują tematy z grona. Miodzio.
Co więcej administracja zrobiła wszystko, co mogła, aby wyniki widoczne były z poziomu wyszukiwarek w jak najlepszy sposób.

SPAM na poczcie użytkowników i oferty handlowe


spam wysyłany użytkownikom / Fot. grono.net.pl, onet pocztaTo mnie akurat nie dziwi. Na całym świecie jest tak, że posiadając darmową usługę płacimy za nią oglądając reklamy. Zobaczcie proszę pocztę onetową...
Tym samym dostajemy kilkadziesiąt maili od Grona z ofertami od partnerów. Wprawdzie jest w serwisie opcja pozwalająca na wyłączenie wysyłki reklam, ale pozbawiamy się tym samym także maili od administratorów. Takich jak ten na pierwszym obrazku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

eb
  • eb
  • 02.07.2012 15:44

zapomieli ze jak cos nie jest zepsute, to sie tego nie naprawia. szkoda. stracilam wiele waznych dla mnie informacji i linkow, a najgorsze, ze stracilam kontakt z kilkoma dziewczynami, z ktorymi laczyly nas wspolne sprawy =(

Komentarz został ukrytyrozwiń
abc
  • abc
  • 02.07.2012 08:42

'po co jest nam potrzebne kolejne otwarte forum, jakich pełno już w necie?' - grono było oryginalne i w tej swojej oryginalności o wiele lepsze od facebooka ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.