Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

46 miejsce

Plany Teatru Dramatycznego w Warszawie na nowy sezon

Druga kadencja Tadeusza Słobodzianka na stanowisku dyrektora Teatru Dramatycznego, najbliższe premiery, modernizacja dwóch scen teatru w PKiN oraz udział w projekcie "Fabulamundia" - to plany na nowy sezon.

 / Fot. Adrian Grycuk/CC/https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Teatr_Dramatyczny_w_Warszawie_2016.jpgDrugą, pięcioletnią kadencję na stanowisku dyrektora Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy rozpoczął Tadeusz Słobodzianek. Już w najbliższy piątek, 22 września, pierwsza premiera: "Pociągi pod specjalnym nadzorem" na Scenie na Woli. Nowy sezon w Teatrze Dramatycznym to w dużej mierze modernizacja dwóch scen Teatru w Pałacu Kultury i Nauki - aby widzowie oglądali spektakle w większym komforcie i aby twórcy mieli warunki do wyrażania pełni ekspresji. W związku z tym, że sceny będą zamknięte przez kilka miesięcy, warto wybrać się na ostatnie spektakle w tym roku. Na przedstawienia na Scenie im. Haliny Mikołajskiej zapraszamy do 24 września, a na Scenie im. Gustawa Holoubka do połowy grudnia. Bez zmian będzie działać Scena na Woli i Scena Przodownik. Startuje również europejski projekt "Fabulamundi", w którym Teatr Dramatyczny jako jedyny w Polsce bierze udział. Teatr Dramatyczny będzie, tak jak w ostatnich latach, organizatorem Warszawskich Spotkań Teatralnych, znamy już kuratorów spotkań.

Sceny Teatru Dramatycznego w Pałacu Kultury i Nauki nie przechodziły gruntownego remontu od czasu ich oddania. Mała Scena została stworzona w starej malarni ponad 20 lat temu. Duża Scena po oddaniu do użytku przechodziła jedynie bieżące naprawy i modernizacje niektórych elementów, głównie związanych z bhp i przepisami przeciwpożarowymi. Teraz na scenie im. G. Holoubka zostanie zmodernizowana mechanika sceny i poprawiona akustyka, dzięki czemu wyrówna się słyszalność na sali, a do widzów będzie docierało więcej naturalnego dźwięku. Trwają już pierwsze przygotowania do remontu, scena zostanie zamknięta w połowie grudnia, a remont potrwa do końca marca. Zaplanowana jest również znaczna modernizacja sceny im. H. Mikołajskiej, prace rozpoczną się już na początku października. Zostanie tam wymieniona podłoga oraz konstrukcja dachu. Dzięki podniesieniu sufitu przestrzeń zyska więcej powietrza. Widzowie natomiast mogą spodziewać się nowej, profesjonalnej widowni z możliwością ustawienia niemal 200 miejsc. Teatr z funduszy unijnych będzie również kontynuował przystosowywanie teatru do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi i sensorycznymi, będzie to m.in. zamontowanie pętli indukcyjnej dla niedosłyszących. Dzięki tym działaniom powstanie nowoczesna scena studyjna, która da możliwość grania spektakli na cztery strony.

Jeszcze w tym roku odbędzie się premiera spektaklu "Pociągi pod specjalnym nadzorem" Bohumila Hrabala, w przekładzie Andrzeja Czcibora-Piotrowskiego, w adaptacji Janusza Andermana, w reżyserii Jakuba Krofty (premiera 22 września Scena na Woli im. T. Łomnickiego), a na wiosnę 2018 roku premiera na Scenie Przodownik - "Banksy" Davida Spicera, w przekładzie Elżbiety Woźniak i w reżyserii Anny Gryszko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.