Facebook Google+ Twitter

Platforma atakuje profesjonalnym marketingiem politycznym

Wybory zbliżają się wielkimi krokami, co oznacza ciężką pracę dla speców od public relations.

Kiedyś mówiło się o "kiełbasie wyborczej", dzisiaj króluje profesjonalny marketing polityczny. Wódkę, tanie gadżety i festyny zamieniono na atrakcyjne hasła wyborcze. Teraz wystarczy zorganizować 10-lecie istnienia partii politycznej i zaraz sondaże idą w górę. Show Platformy Obywatelskiej w Gdańsku był crème de la crème polskiego PR. Donald Tusk jest naprawdę wspaniałym mówcą, sam Demostenes mógłby się od niego jeszcze wiele nauczyć!

My tu żartujemy, a z licznych przemówień w Ergo Arenie dowiedziałem się, że żyję chyba w najlepszym kraju na świecie. Bo ze słów m.in. premiera, można wnioskować, iż zazdrości nam cała zachodnia Europa. Donald Tusk jest przykładem człowieka, który piastując tak wysoki urząd zachowuje się jak zwykły Kowalski. Ma czas na rozmowę ze stoczniowcami, przedstawicielami "Solidarności", ba, wspomniał nawet o swojej nauczycielce od języka polskiego! A co najważniejsze, wszyscy go popierają w walce z PiS-em.

Platforma buduje nową Polskę, to z nami współpracują najlepsi fachowcy, a niemieccy politycy klepią nas po ramieniu - to są dopiero osiągnięcia. Ale jak mówi premier, droga do dalszych sukcesów będzie trudna, zwłaszcza, że opozycja przeszkadza Platformie Obywatelskiej. Donald Tusk nie oszukuje, nie kłamie, on mówi czystą prawdę. Nie używa skomplikowanego języka, trafia do wszystkich odbiorców, zwłaszcza dla samorządowców, którzy muszą się brać do "roboty".

Prezes Rady Ministrów zdradził także pewien sekret partii, bowiem Platforma jest otwarta na wszystkich... Od prawa do lewa, od Kluzik-Rostkowskiej do Arłukowicza. W kuluarach mówi się o pozyskaniu Jarosława Kaczyńskiego i Janusza Korwin-Mikke. Jednak sądzę, że odrzucą oni propozycje, bo nie są tak otwarci i przyjaźni jak premier.

Jako fanpwo muzyki, zwłaszcza tej rockowej, podobało mi się "wejście" Donalda Tuska. Przecież "Jump" to już klasyka. A tak przy okazji Jarosław Kaczyński, w swoim "wejściu" wykorzystał piosenkę mojego ulubionego zespołu Queen - "We Will Rock You". Co sprytnie wykorzystali młodzi Platformersi, organizując konferencję prasową. Według nich piosenka opowiada o starym człowieku (czyt. Jarosławie Kaczyńskim). Jeśli jesteśmy przy złośliwościach to "Jump" Van Halena został poświęcony Benniemu Urquidezowi, amerykańskiemu mistrzowi walk i gwieździe kina kopanego klasy C.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Czy ten prześmiewczy tekst nie narusza obowiązującej w mediach poprawności :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Platforma atakuje profesjonalnym marketingiem politycznym"-ma Pan racje,teraz trzeba być doskonałym mówcą,mieć najlepszych fachowców ,etc.

Jak widzieliśmy Prezes dalej tego nie rozumie i działa na korzyść PO;)Zastanawiam się czy nie robi tego celowo?Bo jak nazwać te wszystkie "błędy"Prezesa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co prawda na samym wstępie Prezes pokazał, że jest tak daleko od młodości, jak tylko można sobie wyobrazić;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
mat
  • mat
  • 14.06.2011 19:05

No z Kaczyńskim to czemu żart ? Nie różnią się niczym to dlaczego miłaby nie przejść do klesiów z PO. A cop JKM to z pewnością nie jest tak sprzedajny jak banda czworga z Kluzikową na czele i nigdy by nie przeszedł do partii poskomunistycznych , przypomnę PO to byłe KLD a KLD to byłe UW. Pozdro !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 14.06.2011 18:48

Panie Macieju , wszystkie partie korzystają z doradców od wizerunku [PiS też] , różnica w tym ,jakimi są uczniami i jak wykorzystują zalecenia. Kto stworzył wizerunek Kaczyńskiego na okres kampanii prezydenckiej , gdzie zmienił się nie do poznania ? Na pewno nie Kluzik . Co się pan tak uczepił Tuska ?Kaczyński do celów PR POKOCHAŁ komunistów od Gierka do Oleksego. Wybory rządzą się swoimi prawami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bastek
  • bastek
  • 14.06.2011 18:08

"W kuluarach mówi się o pozyskaniu Jarosława Kaczyńskiego i Janusza Korwin-Mikke."
To żart, prawda ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.