Facebook Google+ Twitter

Platforma bez pomysłu na Cimoszewicza

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-02-01 09:26

Co dalej z Włodzimierzem Cimoszewiczem? Były premier po tym, jak z wyścigu do Pałacu Prezydenckiego wycofał się Donald Tusk, jest dzisiaj liderem przedwyborczych sondaży i wygrywa w nich m.in. z obecnym prezydentem Lechem Kaczyńskim.

W. Cimoszewicz / Fot. PAP/Jacek TurczykCimoszewicz z nikim się jednak nie zamierza się ścigać, a Platformie brak pomysłu na to, jak wykorzystać jego popularność: gremium doradców przy premierze nie powstało. Mało też prawdopodobne, aby senator miał dostać którąś z tek w rządzie Tuska.

Sam zainteresowany zaszył się w Puszczy Białowieskiej, a ze światem kontaktuje się mejlowo. - Decyzja premiera Tuska niczego nie zmienia. Nie zamierzam startować w wyborach prezydenckich - zapewnia w rozmowie z "Polską".

Jerzy Szmajdziński, kandydat SLD w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego, rozmawiał z Cimoszewiczem jakieś dziesięć dni temu. - Także o takiej ewentualności, jaką właśnie mamy, i stwierdził wtedy, że nawet w takich okolicznościach nie zdecyduje się na start w wyborach - opowiada Szmajdziński. - Cimoszewicz nie wystartuje - uważa Janusz Palikot, wiceszef klubu Platformy. - Ale poprze któregoś z naszych kandydatów - wyrokuje w rozmowie z "Polską".

Jerzy Wenderlich z Sojuszu z poetyckim zacięciem opowiada, że Cimoszewicz jest w polityce samotnym białym żaglem. - Ma autorytet i międzynarodową renomę, mógłby więc służyć swoją fachową radą innym i to zdaje się być jego ambicją i pasją - uważa poseł Wen-derlich. Spełnieniem tej pasji mogła być rada doradców, która miała powstać w otoczeniu premiera Donalda Tuska.

W wywiadzie udzielonym dwa tygodnie temu "Polsce" Cimoszewicz przyznaje, że w czasie jednej z rozmów z premierem Tuskiem zasugerował, iż rozsądnie byłoby, gdyby ten od czasu do czasu spotkał się z gronem ludzi mających wiedzę o polityce zagranicznej i z nimi porozmawiał. Potem z wypowiedzi radiowej dowiedział się, że premier myśli o zwróceniu się do niego z propozycją stworzenia jakiegoś gremium doradczego w zakresie polityki zagranicznej. Ale z naszych informacji wynika, że Donald Tusk nie kontaktował się z Cimoszewiczem od listopada, a rada jeszcze nie powstała.


Dorota Kowalska
Więcej na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.02.2010 19:03

kameleon... ale czy to przypadek odosobniony!? To chyba już taka moda w uprawianiu politykierstwa.

Nie ma co się specjalnie rozczulać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

(Trzeba było się ubezpieczyć ) coś w tym stylu .Fakt dla puszczy nic nie zrobił i nie zrobi bo to myśliwy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam w pamięci słowa premiera w okresie powodzi stulecia. Pamiętam jego rejteradę pod Sejmem okupowanym przez górników. Dla Puszczy w której siedzi tez niewiele zrobił; zagarnęli ją ekoterroryści- tylko patrzeć jak legnie pokotem żżerana przez robactwo i grzyby. O autostradach nie wspomnę - bo koncepcja ich budowy przyklepana przez p. C. poważnie rujnuje Polską gospodarkę jak i finanse (koszty wykładane przez budżet są kuriozalne a cwaniactwo urzędników w powiązaniu z prywatnymi korporacjami nie pozwalają dobrze rokować na przyszłość). Wystarczy porównać tempo ich powstawania w Czechach i na Słowacji ( budują w wartościach bezwzględnych 3-4 razy więcej niż Polska, która jest 3-4 razy większa od oby tych państw). O międzynarodowej pozycji Cimoszewicza niedawno mieliśmy okazję się przekonać. Widząc dotychczasowe "zasługi" nie widzę rzeczywistej i doniosłej roli tego Pana w przeszłości a tym bardziej w przyszłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.02.2010 10:54

On jest według mediów - a te dzisiaj rządzą polityką - popularny. Więc to jest powód dla jakiego może go przyjąć i lewa i prawa strona barykady. Świadczy to o faktycznej ideowości organizacji, które chcą w swoich szeregach postkomunistę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

On jest lewicowy czy prawicowy ? Bo się gubię .Chcą go i w SLD i w PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.02.2010 09:38

Nie płakałem po Geremku czy Kuroniu - nie będę płakał i po Cimoszewiczu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech wraca do puszczy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.