Facebook Google+ Twitter

Platforma miażdży w Zielonej Górze

Znamy wyniki wyborów w Zielonej Górze. Najwięcej głosów zdobyła Platforma Obywatelska. Na PO zagłosowało ponad 25 tysięcy mieszkańców Zielonej Góry uprawionych do głosowania. Wynik ten daje 48,96% poparcia w skali całego miasta.

Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała nieco ponad 20 procent poparcia (20,03%) w Zielonej Górze. Próg wyborczy przekroczyły także Ruch Palikota (12,38%)i Sojusz Lewicy Demokratycznej (10,06%)

Najlepszy wynik uzyskała Bożena Bukiewicz, jedynka z list PO. Otrzymała ona 17,65% głosów. Na drugim miejscu znalazła się dwójka z list Platformy, którą był Stefan Niesiołowski (15,39% poparcia). Na trzecim - Jerzy Materna z PiS (7,68%).
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

ROBERT
 • ROBERT
 • 10.10.2011 23:04

TAK NAPRAWDĘ, TO TE WYBORY WYGRAŁY MEDIA ODDANE I PODDANE PLATFORMIE ! ZGODNIE TRĄBIĄ W JEDNĄ TUBĘ,JAK KIEDYŚ TVP, Z URBANEM NACZELE, ZA P.Z.P.Rem ! FRONTALNY ATAK NA P.I.S. OD SZEŚCIU LAT ! TAKIE ATAKI,DAŁY TAKIE WYNIKI ! ALE UWAGA! KTO SIEJE WIATR ! TEN ZBIERA BURZĘ !

Komentarz został ukrytyrozwiń
qw
 • qw
 • 10.10.2011 22:39

'
NIE DAJCIE SIĘ PODPUSZCZAĆ MEDIOM - nim odpowiecie zapoznajcie się najpierw z PRAWDZWYMI FAKTAMI !!!! NIE DAJCIE SOBIE WCISKAĆ "KITU" tj.,że "Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał ".
WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami.
Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom PO,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,Rosatiego, ... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ .-Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Intelektualiści w liście do Niemców bronią Jarosława Kaczyńskiego.
Ok. 150 intelektualistów podpisało się pod listem do niemieckiej opinii publicznej, do którego dotarła w piątek PAP. Jak podkreślają, w mediach w Niemczech i Polsce pojawiły się manipulacje dotyczące słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
"Ubolewamy z powodu takiego nieodpowiedzialnego działania niektórych polityków i mediów w Polsce i Niemczech. Jest nam przykro, że podobne insynuacje, znajdujące poparcie w części mediów w obu krajach, nie tylko fałszują nasze głębokie przekonanie o potrzebie budowania trwałych i partnerskich więzi pomiędzy naszymi krajami, ale także prowadzą do powielania personalnych stereotypów i uprzedzeń, które nigdy nie stanowią solidnej podstawy do równoprawnej współpracy" - napisano w liście.

.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jersto
 • Jersto
 • 10.10.2011 22:02

Młodzieży kochana, co się tak rozpalacie w przeciąganiu politycznej liny PO kontra PiS. A możecie mi wytłumaczyć jakie są zasadnicze różnice ideowo-programowe między tymi opcjami? Weźmy na przykład sprawę tak istotną jak ubezpieczenia społeczne. Kto obniżył składkę emerytalną? Kto obniżył podatki ? Kto w sumie wypchnął z kraju za chlebem miliony młodych ludzi? Kto ględzi o walce z wielomilionowym bezrobociu pozbywając się jednocześnie pełnosprawnych zakładów pracy, które sa potem rozszabrowywane albo demontowane i wywożone za granicę? Jeśli per saldo ok.3 mln. młodych ludzi nie odprowadza składek do ZUS z tytułu zatrudnienia to dziwicie się, że solidarność pokoleniowa została dawno złamana. Między tymi opcjami jest jak z Cyrylem i Metodym. Cyryl taki sam ino te metody.

Komentarz został ukrytyrozwiń
as
 • as
 • 10.10.2011 18:52

`
studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI.

`

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 10.10.2011 18:25

no to mamy korupcje,biede i bezrobocie zabetonowane na dlugo.Ale na szczescie media nam to oslodza.Redaktorzy TVNu rozowe okulary dla narodu zapewnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
natasza
 • natasza
 • 10.10.2011 18:23

co się tak PO=dniecacie, jeszce osiągniecie orgazm.przecież to nie wybory samorządowe.i co za język rodem z "SS".przy takim słownictwie brak jeszcze wniosku o uruchomienie krematoriów w Oświecimiu, w celu rozwiazania problemu PiS i jego wielomilionowych wyborców.wszak nieo=PO+dal was żył jeden taki co próbował rozwiazać problemy narodowościowe w taki s=PO=sób.przecież niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
 • Jan
 • 10.10.2011 18:16

Poczekajcie pare miesiecy i zobaczycie jak wam sie bedzie zylo razem z PO.Juz w tej chwili jest tragicznie u wielu ludzi a PO ma to gdzies.Pan Premier ucieka od pytan i udaje przejetego ludzkim losem.Smiechu warte.

Komentarz został ukrytyrozwiń
as
 • as
 • 10.10.2011 18:14

- studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jersto
 • Jersto
 • 10.10.2011 16:49

Tacy ludzie jak p. Napieralski, bez wyobraźni, wyczucia politycznego i spolegliwości, nie powinni brać się za tworzenie BLOKU POLITYCZNEGO LEWICY. Bo lewicowość nie jedno ma imię i SLD jako partia nie ma perspektyw. Nie te czasy . To jest tak jak przywódca nie odrobił lekcji historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Basia Felczer
 • Basia Felczer
 • 10.10.2011 16:20

Autor tego tytułu ma zmiażdżony móżdżek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.