Facebook Google+ Twitter

Platforma o PSL: nepotyzm i niekompetencja

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-31 08:17

Kilka tygodni temu w Platformie Obywatelskiej pojawił się pomysł, aby publicznie zaatakować koalicjanta. - informuje "Dziennik".

Zdaniem gazety w partii Donalda Tuska narasta rozczarowanie PSL. Gazeta wylicza zarzuty, jakie Platforma Obywatelska ma wobec Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wśród nich nepotyzm przy obsadzaniu stanowisk, wycofywanie się z wcześniejszych ustaleń i opór przed realnymi zmianami.

"Dziennik" podkreśla, że pomysł skrytykowania ludowców upadł, bo PO obawiają się przejścia ludowców na stronę PiS, gdy ich notowania spadną poniżej 3 procent. Stąd też starają się wyciszać konflikty i udawać, że wszystko jest w porządku - dodaje gazeta.

"Dziennik" podaje przykłady sporów PO z PSL. Jednym z nich była sprawa ustawy metropolitarnej, na którą początkowo ludowcy się godzili, ale z zastrzeżeniem zwiększenia liczby miast o statusie metropolii. Ostatecznie lider PSL Waldemar Pawlak oświadczył, że posłowie którzy wcześniej godzili się na propozycje koalicjanta, nie mieli do tego pełnomocnictw.

To właśnie jemu, według rozmówców "Dziennika", polityków PO, zarzuca się najwięcej. Jako minister gospodarki miał się zająć ograniczeniem przepisów krępujących przedsiębiorczość, na razie bez efektów.

Zdaniem innego polityka partii Donalda Tuska, to właśnie Pawlak jest gwarantem koalicji, ponieważ jego wewnątrzpartyjna opozycja sprzyja PiS. Gazeta dodaje, że Platformie coraz trudniej odpierać zarzuty wobec koalicjanta, którym musi zajmować się minister ds. korupcji, Julia Pitera. "Przecież mówiliście Polakom, że ludowcy się zmienili" - "Dziennik" pyta jednego z ministrów. "A co mieliśmy mówić" - odpowiada polityk PO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.